Image default
Erkek Moda

Gösterişe Dair Bir Erkeğin Evinde Olması Gerekenler

Bir erkeğin sahip olması gereken şeyler listesi sadece temel ihtiyaçlar kadar sıradan bir liste olamaz. Uzay çağında yaşayan herkes gibi erkeklerin de zorunlu ihtiyaçlar dışında lüks olan bir çok şeyin illa ki evinde bulundurması gerekir. Günümüzde fenomenleşen sosyal medyanın etkilerinden biri olan her anı görüntülü paylaşma arzusuyla bir evde yalnızca temel ihtiyaçların bulunması yeterli değildir. Kaliteli görüntüler için lükslerle dolu bir ev gerekir. Yalnız yaşayanlar için tüm ev, ailesiyle yaşayanlar içinse tüm oda tıpkı bir sanat müzesi gibi dekore edilmelidir.

Bir erkeğin sahip olması gereken eşyalar sayılacak olsa klasik temel ihtiyaçların dışına çıkabilecek olan kişi sayısı azdır. Hemen her erkek pahalı tişörtlerini ya da jeanlerini sergileyerek popüler olabileceği yanılgısındadır. Bu kurallar on sene önce belki fevkalade olduysa da günümüzde her erkeğin sahip olduğu markalı parfümleri, jeanleri ya da tişörtleri bulunur. Böyle olunca da ayrıcalık ortadan kalkar. Gözleri üzerine çekmek isteyen erkeklerin edinmeleri gereken eşyaların en başında kum torbası gelir. Bu görüntü kaslı ve sportif bir hava katar. Mutlaka her erkeğin edinmesi ve sergilemesi gereken bir koleksiyonu olmalıdır. Mini ve çeşitli modellerde motosiklet bibloları ya da küçüklükten bugüne biriktirilen kramponlar gibi. Her erkek oyunu sever. Playstation olmazsa olmaz. Mutlaka duvarda bir dart tahtası olmalı ve tam on ikide en büyük rakibiniz olan yakışıklının fotoğrafı yapışmalı. Diğer sayılar için de ihanete uğranılan sevgililer yer alabilir. Oldukça yaratıcı ama zararsız bir etkinlik oluşturulur.

Bir erkeğin gardırobunda olması gerekenler kişinin yaşam stiline göre değişebilir. Serbest bir işle uğraşanlar için vücut kaslarını belli eden sportif kıyafetler daha dinç bir görünüm sağlarken, takımların esiri olanlar için klasiklikten uzak takımlar dikkatleri çekmede yardım eder. Aksesuar seçiminde özenli davranılması şarttır. Ayakkabılar da kıyafetlere ve her ortama uygun çeşitlilikte seçilmelidir. Kravat seçiminde abartıya kaçılmamalı, kıyafetlerle uyumlu en fazla dört ya da beş adet barındırılmalıdır. Güneş gözlüklerinde ünlü markalardan az renkte seçim yapılmalıdır.

Benzer Yazilar

Kadınların En Sevdiği Erkek Tarzları

Casual Giyim Tarzı Önerileri

Ahmet DOĞDU

Erkekler için Tasarımlarıyla Göz Dolduran Saat Modelleri

Ahmet DOĞDU

2016 Burberry Erkek Modası

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin Yazın Vazgeçilmezi Chino Pantolon

Ahmet DOĞDU

2018 Erkek Kış Trendi