Image default
Erkek Moda

Güçlü Erkek Mi Duygusal Erkek Mi?

Öncelikle tarihin gelişimi boyunca gerçekleşen bir hayat seyri var. Bu seyir içerisinde erkeğin rolü ve kadının rolü belirlenmiştir. Günümüzde de bazı değişimler olsa da içgüdüsel olarak roller hep aynıdır. Yani erkek gücü kadın ise güzelliği simgeler, tarih boyunca. İstisnasını falan düşünmeyin. Kadın güçlü erkeği, erkek ise güzel kadını seçmiştir hep. Seçilmişliğini ret edemeyen erkek hem güçlüdür, hem de duygusal. Yani kadın gözünden bakacak olursak, kadın için güçlü ve yanında duygusal olan erkek için “yeme de yanında yat” tabiri cuk oturmaktadır. Duygusallık seçilmez. Ama güç hep tercih edilendir.

duygusal-erkek

Burada şunu unutmayalım, fiziksel farklılıklar da gücü ve duygusallığı ayırır. Şu açıdan bakalım. Bir erkeğe dilediği sayıda kadın ile birlikte olma şansı verirseniz, bir yıl içerisinde muhtemelen üç yüzden fazla çocuk sahibi olabilir.  Olmadı yirmi otuz tane diyelim. Tabi hali, keyfi ve gücü yerindeyse. Ancak bir kadına ne kadar erkekle birlikte olma şansı verirseniz verin, bir yılda, ikiz veya üçüz olma şansını bir kenara bırakırsak, sadece bir çocuk sahibi olabilir. Buradan hareketle şunu diyebiliriz. Erkek güçlü ve üretken olduğunu bilir. Erkek gücü göstermek ister. Kadın gözünden bakınca, bunun bilinci ile güç seçilmektedir. Aslında burada duygusal olanın kadın olduğunu da anlayabiliriz. Tekrarlıyorum. Duygusallık seçilmez.

guclu-erkek-duygusal-erkek

                Duygusallık seçilmez, derken kesin midir? Elbette değildir. Ancak biraz önce anlattığım biyolojik farklılıklar sebebiyle, bilinçaltımıza işleyen tarihsel bir gerçeklik vardır. Kadın gözünden bu biyolojik farklılık görülmeye bilir. Çünkü mantık değil duygular çalışır. Ancak günümüze geldiğimizde, para, şöhret, sosyal çevre gibi faktörler erkeğin gücünün parçalarından olmuştur. Eskilerin kas gücü yerini erkek gücü dediğimiz özellikle maddi faktörlere bağlanan sebeplere bırakmıştır. Son söz; duygusallık bıkkınlık yaratabilir ama gücü terk etmek zordur. Çünkü güçten uzaklaşan kadın, kendini yalnız hissedebilir. Duygusala bağlamamak lazım.

Benzer Yazilar

Yeni Trend Erkek Gömlekleri

Ahmet DOĞDU

Bileklik mi? Saat mi? 

Editor

EVDE EGZERSİZ ERKEKLER İÇİN EN KOLAY ALTERNATİF

Ahmet DOĞDU

Adidas’la Gece Gezmeleri

Ahmet DOĞDU

Erkek Mont Modelleri

Ahmet DOĞDU

Takım elbiseler için cep mendili

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz