Image default
Vajinalog + 18

Güçlü Kadın Karakterler Hollywood’u fethediyor!

Güçlü kadın karakterler uzun süredir hem Hollywood’un izlenme oranının artmasını sağladı hem de izleyiciyi ele geçirdi. Sadece erkek izleyiciler değil kadın izleyicilerden de yoğun ilgi gören bu karakterler, ünlü Hollywood kadın oyuncularının özel hayatı da bir o kadar merak ediliyor.

guclu kadin karakterler, hollywood, güçlü kadınlar, sinemada güçlü kadınlar

Değişen Kadın Karakterler

Amerikan sinemasında 50 ve 60’lı yıllarda kadın karakterler daha duygusal, naif ve geleneksel iken, günümüz Hollywood senaristleri artık ne istediğini bilen, seçilen değil seçen, seksi özgürce yaşayan, gerektiğinde intikam alan kadınlara ağırlık vermeye başladı.

guclu kadin karakterler, hollywood, güçlü kadınlar, sinemada güçlü kadınlar

Türler ve Güçlü Kadınlar

İzleyicinin tercih ettiği türe göre güçlü kadın karakterler, sinema tarihinde unutulmaz isimler oldu. Bilim Kurgu seven ve Star Wars hayranı izleyiciler; Prenses Leia Organa (Carrie Fisher) karakterini hemen hatırlayacaklardır. Matrix’in Trinity’si zekası ve seksi siyah kıyafeti ile sinemalarda bir dönem fırtına gibi esti. Aksiyon severler, Kill Bill’in unutulmaz intikam meleği Bride’ın ya da Angelina Jolie’nin hayat verdiği Tomb Raider’ daki Lara Croft’unun savaşçılığına hayran kaldılar. Açlık Oyunları’ndaki Katniss’in alev alev yanan saçları gücüne güç kattı.

guclu kadin karakterler, hollywood, güçlü kadınlar, sinemada güçlü kadınlar

Black Widow efsanesi

Natasha Romanoff,  Demir Adam Yenilmezler’ in  dolgun dudaklı akıllı casusu Black Widow’u kadın erkek herkesin aklını başından aldı!

Sadece aksiyon ve bilim kurgu değil, sanatsever ve moda ile ilgilenen izleyiciler ya da biyografik filmlerden hoşlananlar, Coco Chanel’in  masum bakışlarının arkasındaki güçlü kadını gördüler.

Örnekler çoğaldıkça şu kesin olarak anlaşılıyor ki; bundan 50 yıl önce kurtarıcı bekleyen Hollywood kadın yıldızları şimdilerde kendini kurtardığı gibi, Dünya’nın gidişatına da yön veriyor. Yön verirken, kadınlığından ödün vermeden, hem dişi hem de güçlü olabilmenin yolunu da çiziyor. Tıpkı iş hayatında olduğu gibi.

Benzer Yazilar

Arzulanmak İçin Bunları Yapmalısınız

Editor

Instagram’da Sevgili Yapmak Mümkün Mü?

Editor

Vazektomi Nedir? Erkekte Kısırlaştırma Neden Yapılır?

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin Doğum Kontrol Hapı Üretildi

Editor

Yoga Yapmayan Erkek Kalmayacak Vol.6

Ahmet DOĞDU

Kadınları Etkilemek İçin 5 Yol

Editor