Image default
FelsefErkek

Güçlü Kadınlara Yaklaşmaktan Korkmayın

Güçlü kadın tanımını herkes kendine göre yapıyor. Eminim sizin de kafanızda kendinizce bir tanımınız vardır. Benim güçlü kadın tanımım ise şöyle ‘Yaşamak için başka birinin kendisini desteklemesine ihtiyacı olmayan, psikolojik ve duygusal olarak yerle bir edildiğinde bile, küllerinden yeniden doğan anka kuşu misali, yeniden ayağa kalkabilen kadın, güçlü kadındır.’ Böyle kadınların hayatına girmek zor, çıkmak kolay, hayatında yer edinmek çok zordur. Ancak onları etkilemenin de bazı püf noktaları yok değil.

guclu-kadin-olmak

Öncelikle onları etkilemeniz için yakışıklı olmanız, zengin olmanız, Porsche arabanızın olması, iyi bir kariyerinizin olması yetmez. Çünkü bunlar sadece onlara yaklaşırken sizin özgüveninizi güçlendirecek etmenler, güçlü kadınların aradıkları şeyler değil. Sizi belki yarım adım kadar ileri taşıyabilirler ancak ‘O’ nu elde etmenizi sağlamazlar.

guclu-kadinlara-yaklasmaktan-korkmayin

Yapmanız gereken şey; onları fikirlerinizle, düşünce yapınızla, yaşam tarzınızla, mütevaziliğiniz ile nerde nasıl davranılması gerektiğini bildiğinizi göstererek ve en önemlisi zor günlerinde yanlarında olduğunuzu göstererek, özgüveninizle ve ukala olmayan tavırlarınızla etkilemeye çalışmanız. Güçlü bir kadın, ne istediğini bilir. Önce ne istediğini, beklentilerini öğrenmeye çalışın. Daha sonra bu beklentiler yolunda ilerlemeye bakın. İçinizden ‘Kadınların beklentileri sonsuz, hangi birine yetişelim…’ gibi cümleler kurduğunuzu duyar gibiyim. Endişelenmeyin, gerçekten güçlü bir kadınla karşılaştığınızda göreceksiniz ki beklentileri diğer kadınlara göre basit ve karşılanabilir şeyler. Zaten eğer bu beklentiler uç noktalarda ise ‘güçlü’ sıfatını doğru kadın için kullanıp kullanmadığınızı sorgulamanızı öneririm.

guclu-kadinlar

Güçlü kadınlara yaklaşmaktan korkmanıza gerek yok, sizden etkilenmelerini sağlamanız çok da zor değil. Kendiniz olun, rol yapmayın ve beklentilerini karşılayamayacaksanız sırf onları etkilemek için karşılayabileceğinizi söylemeyin. Onun hayatına girebildiğinizde emin olun ki sizin hayatınızı çok kolaylaştıracak ve sizi mutlu edebilmek adına gücünden oldukça cömert bir parçayı kullanmaya başlayacaktır.

Benzer Yazilar

Tutarsız Erkek Davranışları

Ahmet DOĞDU

Sevgilinize sürpriz yapın

Ahmet DOĞDU

Evlilik Kararı ve Sonrası Hakkında

Editor

Kadınların En Sık Trip Attığı Konular

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin Telefon Uygulamaları

Ahmet DOĞDU

En İyi Arkadaşına Aşık Erkeklerin Bileceği 6 Durum

Yorum Yaz