Image default
Genel

Gülmek Hakkında Bunları Biliyor Musunuz

Gülmek Ve Sağlık

Gülmek sağlıklı mıdır sık sık ve içten gülmek vücudunuzun hastalıklarla mücadele etmesine yardımcı olur. Gülmek vücudunuzdaki kortizol seviyesini düşürerek stresinizin azalmasına yardım eder. Yapılan çalışmalara göre 15 dakika gülmek ömrünüzü 2 gün arttırabilir. Gülerek uzun yaşayabilirsiniz. Gülmek oldukça iyi bir egzersizdir. Güldüğünüzde, yüzünüzdeki, midenizdeki ve diyaframınızdaki kaslarınızı güçlendiriyorsunuz. Spor salonunun yerini almaz, ancak biraz gülmek vücuda iyi gelir.
Günlük hayatınızda vücudunuzu sağlıklı tutmak için içten gelerek 15 dakika güldüğünüzde 40 kalori yakmış olursunuz. Diyet mi? Gülmeye başlayınız.

Zorla Gülmek Mümkün Müdür

Her ne kadar kendinizi zorla güldürmeye çalışsanız da bu işe yaramaz ve gülemezsiniz. Gülüyor gibi bir ses çıkarabilirsiniz ancak beyninizi kandıramazsın.

Gülmek İnsana Enerji Veriyor Mu

Sabahları kahve içmeyi sevmiyor musunuz? Hiç sorun değil. Uyandıktan kısa bir süre sonra gülmek vücutta bir fincan kahveyle benzer etkilere neden oluyor. Yarın sabah kalktıktan sonra gülmeyi deneyerek ve nasıl canlandığınızın farkına vararak uyanınız.

Geletoloji Nedir

Şaşırmayın, gülmenin de bir bilimi var. Gülme bilimi ve gülmenin vücuda etkileri ‘Gelotoloji‘ olarak adlandırılmaktadır. Dünyadaki gülen tek varlık insan değildir. Belirlenmesi zor olsa da bazı hayvanlarda da gülme benzeri bir davranış vardır. Hayvan dostlarınızı izlemeye başlayın. Sonunda size gülümseyebilirler. Çocuklarla ve yetişkinlerle yapılan çalışmalara baktığımızda çocukların yetişkinlere oranla 3 kat daha fazla gülme eğiliminde olduğu bulunmuştur. Bir çocuk gibi düşünün ve kendinizden biraz zevk almayı öğrenin. Çocukların yetişkinlerden daha fazla güldüğünün belirlendiği gibi anket sonuçlarına göre de kadınların erkeklere göre gülmeye daha eğilimli oldukları saptanmıştır.

Gülmek Bir Erkeği Karizmatik Gösterir Mi

Yapılan çalışmalar bireylerin arkadaş bulma kriterlerinden biri olan dış görünüşten daha üst sırada çekici gülümsemenin olduğunu gösteriyor. Kadınların erkeklerde en sevdiği gülüş nedir. Ya da en karizmatik gülüş nasıl olur diye merak mı ediyorsunuz. Yanıtı çok basit içten gelen samimi bir gülüş en iyi makyajdır.

En Çok Ne İçin Güleriz

Bir insan günde ortalama 13 kez gülüyor ancak bu gülmelerin çok az kısmı şaka veya kasti olarak yapılan gülümsemelerdir. Çoğu zaman tesadüf olan ve komik olması planlanmayan şeylere gülüyoruz.

Gülmek Ve İletişim

Gülmek, bireyler arasında anlık bir bağ oluşturabilir. Bir grup olarak ya da başkasıyla birlikte güldüğünüzde, bu insanlarla doğal bir bağ kuruluyor ve yeni insanlar etrafında olmaktan kaynaklanabilecek sosyal stresin bir kısmını hafifletmiş oluyor.

Gülemek Bulaşıcı Mıdır

Başkalarıyla beraber olduğunuzda, yalnız olduğunuzdan 30 kat daha fazla gülersiniz. Gülmenin bulaşıcı olduğunu söyleyenler haklı. Gülmek gerçekten bulaşıcıdır. Televizyon şovlarında neden komik bir andan sonra sık sık kahkaha sesi oynattıklarını merak ettiniz mi? Aslında gülmenin kaynağının nerede olduğunun bir önemi yok. Onu duymak bile bizi güldürmeye yetiyor.

Benzer Yazilar

Tatil Rotanızı Kendiniz Belirleyin

Editor

Bu Yaz İçin Tatil Fikirleri

Editor

Erkeklerin Rüyalarını Süsleyen Çekici 7 Ünlü Kadın

Ahmet DOĞDU

10 Adımda Seyahat

Ahmet DOĞDU

Bir Kadını Mutlu Etmenin Yolları Nelerdir?

Editor

Pembe Giyemem Diyen Erkekler Out