Image default
FelsefErkek

Günümüz Kadın Erkek İlişkileri Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Gerçek

Günümüz Kadın Erkek İlişkileri Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Gerçek

Bir bahar akşamı rastladım size
Sevinçli bir telaş içindeydiniz
Derinden bakınca gözlerinize
Neden başınızı öne eğdiniz

Bir sanat müziği eserinden çok güzel bir dörtlük ile yazımıza başlayalım istedim. Yeri geldiğinde bu dörtlüğe değineceğiz. Günümüz kadın erkek ilişkileri hakkında ele alındığında hem aşkın tanımı hem de yaşanma şekli o kadar çok değişti ki, birçok insan yaşadığı duygunun aşk olduğunu zannediyor.

1. Aşk mı Takıntı mı?

Günümüzde yaşanan ve aşk sanılan duygunun gerçek aşk olmadığını ne yazık ki söylememiz gerekiyor. Günümüzde aşk sanılan duygu ne yazık ki büyük oranda takıntı olarak kendini gösteriyor. Aşk yerine takıntı yaşayan kişi başta kendine, sonra karşı cinse ve çevresindekilere büyük zarar verir.

2. Aldatma Oranı Yükseldi

Günümüz ilişkilerinde aldatma oranı ne yazık ki yükseldi, yapılan araştırmalara göre evli kadınların %25’i ve evli erkeklerin de %70 eşlerini en az bir kere aldatıyor.

3. Ayrılma ve Boşanma Oranları Yükseldi

İstatistiki verilere baktığımız zaman ülkemizde evlenme yaşı 18-24 aralığında, evlilik yapanların yaklaşık %60’lık bir kısmı 18-24 yaş aralığında, ne yazık ki 18 yaşından küçük evlenen kadınların oranı ise %32 civarında. Erken yaşlarda ve kişilikler tam oturmadan yapılan evlilikler ne yazık ki severek de evlenilmiş olsa boşanma ile sonuçlanabiliyor.

4. Cinsellik

Günümüzde başlayan sözde ilişkilerin azımsanmayacak bir kısmı ne yazık ki cinselliğe dayalı temeller üzerine kuruluyor ve sizin de tahmin edeceğiniz üzere sağlam olmayan bu temeller sebebi ile yıkılıyor.

5. İlişkilerde Yaşanan En büyük Sorun

Modern ilişkilerin en büyük sorunlarından biri de, sevgili hayatının “sevgili hayatı” olarak yaşanmaması. Günümüz kadın erkek ilişkileri göz önüne alındığında daha evlenilmeden evli gibi bir hayata geçilmesi, evlenildiği zaman paylaşılacak şeylerin ve geçirilecek olan zamanın ömrünün çok kısalmasına neden oluyor.

Günümüz ilişkileri hakkında bilinmesi gereken diğer gerçekler ise;

6. Ne yazık ki yapılan araştırmalara göre kadınların %88’i erkeklerin maddi gücüne bakıyor.

7. Günümüzde Dünya nüfusunun %44’ü bekar durumda ve bu oran her geçen yıl artıyor.

8. Tüketim çağını yaşıyoruz ve ne yazık ki bu çağda sevgi ve aşklar da ne yazık ki çok kalay bir şekilde tüketilebiliyor.

9. Sanılanın aksine sosyal medya platformlarında başlayan ilişkiler artık daha uzun ve daha sağlıklı olarak devam ediyor.

10. Yazımızın başındaki dörtlüğü bir kere daha okursak, sevgiliye “siz” dendiğini göreceksiniz. Günümüzde sevgilisine “siz” diye hitap edecek kadar ince duygular besleyen, kibar ve saygılı insanlar ne yazık ki yok denecek kadar az, belki de hiç yok. Günümüz kadın erkek ilişkileri ne yazık ki eski zamanlara göre çok daha sığ bir hal almış durumda.

 

Benzer Yazilar

Erkeklerde Özgüven Eksikliği Belirtileri

Ahmet DOĞDU

Aşka Olan İnancını Kaybeden Erkekler

Ahmet DOĞDU

Kadınların Erkekte Olmasını İstediği Şey: Sadakat

Ahmet DOĞDU

Trip Atan Erkek Nasıl Davranır?

Ahmet DOĞDU

KADINLARA HEDİYE ALIRKEN

Ahmet DOĞDU

Eyvah! İş Arkadaşınızdan Hoşlanıyorsanız Ne Yapmalısınız?

Yorum Yaz