Image default
FelsefErkek

Güven Ne Kadar Önemli

Güven Ne Kadar Önemli

Bir insanı severken hiç düşündünüz mü? Neden seviyorum diye. Kadın erkek ilişkileri dışındaki arkadaşlıklar içinde aynı durum geçerli. Birini severken birçok etmene dikkat ederiz aslında.

Ortak noktalarımız, hobi ve zevklerimiz o kişiyle aynı frekansı tutup tutmadığımızı gösterir. Daha sonra kişi güvenilir biri mi? sır tutabilir mi? Özel bir ilişkiyse eğer gözünüz kapalı her konuda güvenebilir misiniz? Diye düşünürüz ve cevabı evetse sağlıklı bir ilişki kurulabilinir.
Bir ilişki de sevgi ve saygı çok önemlidir. Saygının olmadığı yerde sevgi de önemini yitirir. Şöyle düşünelim kız arkadaşınızı seviyorsunuz ama güvenemiyorsunuz. İçinizde kuşkular var. O şüphe sizi yiyip bitiriyor. Böyle bir durumda sevginizi gösterebilecek misiniz?
Sürekli bir tartışma kavga ve sonuç hep aynı ayrılık.
Güvenmediğiniz biriyle düzeyli bir ilişki yürütülemez. Hele ki evliliklerde sonu hep boşanmayla sonuçlanır. Bazı durumlarda kadın ya da erkek in aşırı kıskanması sonucu çıkan tartışmalar güvensizliği yaratır. Eğer bu tartışmanın aslı yoksa bu durum ispatlanmalı her iki tarafında aklında soru işareti kalmaması gerekir. Bir ilişki de ister dostluk ister arkadaşlık ister evlilik olsun yalan söylendiğinde karşı tarafta bunu öğrendiğinde o kişiye güven kalmaz. Her yaptığının söylediğinin yalan olduğu düşünülür.
Yalancı çoban hikâyesini hepimiz biliriz. Eğer ilk oyundan kurt geldi diye köylüleri çağırmasaydı köylülerin ona güveni olacaktı ve tekrar kurt geldi diye bağırdığında yalan olduğu düşülmeyecekti çoban söylediği yalanla köylülerin güvenini yitirdi. Ve canından oldu.
Bazı yalanların telafisi olmaz. Bu sebeple canımız yanmadan kadın veya erkek karşımızdaki herkese karşı her durumda dürüst olmalı güvenlerini yitirmemeliyiz.
Sonra yalancı çobanın durumuna düşeriz.

Benzer Yazilar

Erkeklerde Parmak Uzunluğu Kişiliği Ele Veriyor

14 Şubat Ne Değildir

Ahmet DOĞDU

Kadın Erkek İlişkilerinde ilgi unsuru

Ahmet DOĞDU

Bir Kadın İçin Rekabet Etmeye Hazır Mısınız?

Size Vakit Ayırmıyor Mu?

Ahmet DOĞDU

Evlilikten Önce Çiftler Nelere Hazırlıklı Olmalıdır?

Editor

Yorum Yaz