Image default
Genel

Güzel Kadınlar Erkek Sağlığına İyi Geliyor

Güzellik ve estetik hemen hemen herkeste ilgi ve beğeni uyandıran kavramlardır. Ancak son erkek sağlığı hakkında yapılan araştırmalarda güzel kadınların erkek sağlığına iyi geldiği yönünde somut deliller elde edildi.

Güzel Kadınlar Testosteron ve Kortizol Hormonu Artıyor

Güzel kadınlar erkek sağlığı üzerinde direkt etkisi olan testosteron ve kortizol hormonlarında artışa neden oluyor. Bu hormonların olması gerektiğinden düşük olması erkeklerde kısırlığa, cinsel performansızlığa ve daha pek çok rahatlığa yol açmaktadır. Bu hormonlardaki artış erkeklerin başta cinsel sağlığı olmak üzere pek çok ciddi hastalığa engel oluyor.

Güzel Kadınlar Erkeklerdeki Stresi Azaltıyor

Erkeklerin son zamanlarda yaşadığı en büyük problemlerden birisi kronik stres. Kronik stres hem psikolojik hem de fiziksel sağlığı doğrudan etkiliyor ve çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Güzel kadınları görmek ve onlar ile konuşmak erkeklerdeki kortizol hormonunun salgılanmasını arttırarak erkeklerdeki sinirin yumuşamasına ve doğal olarak kronik stresin azalmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda erkek cinsel sağlığı üzerinde de olumlu değişimler yaşanmasını sağlıyor.

Erkek Sağlığını Olumlu Yönde Etkiliyor

Güzel kadınlar, erkeklerin hem fiziksel sağlığına hem de psikolojik sağlığına doğrudan etki ediyor. Uzun vadede erkeklerin sağlığını olumlu yönde etkileyen güzel kadınlar, erkeklerin kendisine karşı duyduğu güvensizlik, depresif eğilimlerin azalmasına ve tekrar enerjisinin yükselmesine yardımcı oluyor.

Kalp Sağlığına Doğrudan Etki Ediyor

Kronik stres ve diğer psikolojik değişimlerin neden olduğu etkiler doğrudan erkeklerin kalbine etki ediyor. Erkeklerin heyecanlanmasını sağlayan güzel kadınlar erkeklerin duyduğu kronik stresin azalmasını sağlayarak kalp sağlığına doğrudan etki ediyor. Güzel kadınlar, özellikle sinir ve stres kaynaklı kalp krizi ve diğer kalp ve dolaşım sistemi hastalıklarına karşı koruma sağlıyor.

Benzer Yazilar

Kızların Gözünde Bakımlı Erkek Ve Bakımsız Erkek

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Can Düşmanı: Anne ve Eş Arasında Kalmak

Ünlülerin En Çok Tercih Ettikleri Tatil Yerleri

Editor

Otuz Yaşında Patron Olmanın Püf Noktaları

Editor

Mutlu Bir ilişki Ararken Bu Hatalara Düşmeyin

Prezervatif Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Editor

Yorum Yaz