Image default
Sportaküs

Haftada İki Kez Sporla Yaşamınız Değişecek

Çağa ayak uydurma telaşıyla koşuşturan, her geçen gün yeni bir görünmez sosyal kuralı uygulama ihtiyacı hisseden insan yoğun stres içindedir. Haftada iki doz spor tüm bu stresli yaşamla baş edebilmede kişiye direnç sağlar. Spor yapan kişiler fiziksel ve psikolojik yönlerini düzeltirler. Hem vücutta biriken zararlı toksinler hem de negatif enerji spor sayesinde atılır. Uzman psikiyatristlerin tavsiyelerinde her zaman yer alan spor yalnızca fiziksel hastalıklarda değil ruhsal hastalıklarda da kullanılan ilaçların azaltılmasında veya tamamen kullanılmamasında etkin rol alır.

Türkiye’de yer alan en büyük spor kulübü zincirleri Mars Sportif kulübü, çalışmalarında Türkiye’deki her kişiyi fit bir vücuda kavuşturmayı hedefliyor. Kulübün CEO’su Bahar Uçanlar’dan alınan bilgiler ışığında kulübün Türkiye’de hızla yayılmasının nedeni hedefledikleri sosyal amaçtır. (Herkesin fit bir vücudu olması amacı.) Her kişi tıpkı düzenli kullandığı bir ilaç gibi haftada belirlenen günlerde iki doz spor yaparsa birçok sorundan kolayca kurtulabilir.

Mars Sportif kulübü, Türkiye’de on iki şehirde seksen dört adet tesisle hizmet vermektedir. Sporla daha önce hiç ilgilenmemiş olanların korkmalarına gerek olmadığını söyleyen Bahar Uçanlar, tecrübesiz kişilerle özel olarak ilgilenen uzman hocalarla çalıştıklarını belirtiyor. Ayrıca sporla ilgililerin de daha da profesyonelleşmeleri için yardımcı olacak gerekli ekipman ve hocalar kulübün bünyesinde yer alıyor. Her kesimden kişiye seslenen kulübün fiyatları da oldukça makul başlıyor. (En düşük ücret seksen liradır.)

İki doz sporla hayat kalitesinin zirveye ulaşabileceğine inanan kulüp, henüz bir buçuk yıl önce kurulmasına rağmen hızlı bir yayılma göstermesini yüksek kalitesine borçludur. Türkiye’de spor salonu açılma oranı Avrupa ülkelerine göre beş kat düşük seviyededir. Bu bilgiyle hareket eden kulüp, Türkiye’yi en azından Avrupa seviyesine çıkarabilmeyi hedefliyor ve heyecanla çalışıyor. Bunun için de yüksek kalitesini uygun fiyatlarla sunuyor. Neredeyse tam bir sosyal proje gibi. İlerleyen yıllar içinde şu anda olan seksen dört kulübün varlığını devam ettirip yeni kulüpler de açarak hızla yayılmayı düşünüyor Mars Sportif spor kulübünün yöneticileri ve çalışanları.

 

Benzer Yazilar

Kayak Nasıl Yapılır Ve Tarihçesi

Ahmet DOĞDU

Ağırlık Çalışması Yapılırken Dikkat Edilecek Unsurlar

Ahmet DOĞDU

Kürek Sporu ve Bilinmesi Gerekenler

Ahmet DOĞDU

Erkek Vücut Geliştirme Arka Kol

Ahmet DOĞDU

Erkekler Diyette Neden Daha Başarılı?

Ahmet DOĞDU

Protein Tozlarına Dair Bilinmesi Gerekenler

Ahmet DOĞDU