Image default
FelsefErkek

Hak Ettiğin İlişki, Yaşadığın İlişki Mi? Emin Misin?

Bir ilişkiye başlamadan önce onun geleceğini planlamak oldukça mantıksız bir harekettir. Zira, bir insanın gerçek anlamda nasıl biri olduğu ilişkiye başladıktan sonra daha net anlaşılır. Onun hayatına dahil olmak, yaşayışını izlemek, gözlemlemek ve onun ne düşünüp planladığını tahmin edebilmek zaman ister. Bu yüzden de birçok ilişki çabuk başlar, hızlı gelişir ve kısa sürede sona ulaşır. Bu durum, ne sizin, ne de partnerinizin suçudur. Çünkü hiçbir ilişki, partnerlerin birbirlerine karşı tam anlamıyla açık olması sonucu başlamaz. Sonuç olarak da partnerlerden biri bu ilişkiyi hak etmediğini düşünmeye başlar. Bazen de hak etmediğinin farkına bile varamaz ve bu en kötüsüdür ki sonunda hep kalp kırıklıkları meydana gelir. İşte, ilişkinizin hak ettiğiniz ilişki olup olmadığını öğrenmenin yolları:

hakettiginiz-iliskiyi-yasiyor-musunuz.png

Sürekli Alttan Almalar

Eğer ilişkinizde sürekli aynı konu üzerinde sorun yaşıyor ve alttan alan taraf hep siz oluyorsanız, kendinize ‘’hak ettiğin ilişki bu mu?’’ sorusunu yöneltmenin vakti gelmiştir. Çünkü sizin sürekli aynı konudan şikayetçi olmanız fakat partnerinizin sürekli aynı hataları tekrarlıyor ve sizi görmezden geliyor olması, o ilişkide sizin işkence çekiyor olduğunuzun bariz bir kanıtıdır.

iliskiniz-saglikli-mi.jpg

Zıt Kutuplar Birbirini Çeker Yanılgısı

Zıt kutupların birbirini çekmesi, sadece manyetizma için geçerlidir ve duygular, bu kurala göre işlemez. Siz ilişkiye başlamadan önce karşınızdaki kişinin sadece bir özelliği yüzünden(vücut/yüz güzelliği vs.) onu tercih edip diğer bütün uyuşmayan yanlarını göz ardı ederken ‘’zıt kutuplar birbirini çeker’’ mantalitesiyle bu ilişkiye başlarsanız, bir süre sonra pişman olup ‘’hak ettiğim ilişkiyi mi yaşıyorum?’’ diye sormaya başlarsınız. Bu yüzden bir ilişkiye başlamadan önce mutlaka uyumunuzu gözden geçirmelisiniz.

hak-ettiginiz-iliskiyi-mi-yasiyorsunuz.jpg

Çıtayı Yükseltmek

Son olarak, hak ettiğiniz ilişkiyi sorgulamaya başlamadan önce kendi niteliklerinizi de gözden geçirmeyi unutmayınız. Yukarıda aktarmış olduğumuz tüm yönergeler, belki de sizi işaret ediyordur? Belki de siz çıtayı yükseltirken, partnerinizin sizin için ne kadar çabaladığını görmezden geliyorsunuzdur? Bu soruları kendinize sorduktan sonra objektif bir şekilde hem kendinizi hem de partnerinizi inceleyin ve ilişkiye kimin zarar verdiğini bulun. Eğer konuşup anlaşamıyorsanız, o ilişkinin bitmesi, ikiniz için en faydalı çözüm olacaktır.

Benzer Yazilar

Erkeklere odun diyenler, bi’ bakar mısınız?

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin Kadınlara Dair Tüyolar!

Ahmet DOĞDU

Kadınlar Ne Duymak İster?

Kadınlar Ne İster Sorunsalı

Ahmet DOĞDU

Sevgilinize sürpriz yapın

Ahmet DOĞDU

Yılbaşında Sevgilinize Hediye Edebileceğiniz En Çekici 5 Kadın Parfümü

Yorum Yaz