https://www.erkeksengel.net macerası 2010 yılında başladı. 3 kafadar bir araya gelip, yetişkinlere ve daha çok erkeklere özel, eğlenceli, dinamik bir internet sitesi kurmak istedik ve https://www.erkeksengel.net’i büyük bir heyecanla kurduk.

Sitenin açılışından bir ay kadar sonra iki arkadaşım da heyecanını kaybetti ve bu işin yürümeyeceğini düşünerek ekipten ayrıldı. Ben yani Ahmet Doğdu, inancımı ve tutkumu hiç kaybetmeyerek tek tabanca siteyi bugünlere taşıdım.

https://www.erkeksengel.net başlangıçta benim için bir tutkuydu ancak zamanla hayatımın vazgeçilmez bir parçası ve en büyük alışkanlığım oldu. Hayatta ne varsa siteye yansıtmak ve gündelik hayata bir ayna tutmak istedim.

Sitenin adını ilk söylediğimde insanlar genelde hayret ve merak dolu gözlerle bana baktı. Erkek arkadaşlarım “erkeksen gel” ifadesinin kavga başlatacak kadar sert bir cümle olduğundan dem vurdu; kadın arkadaşlarım ise bu ifadeyi cinsiyetçi buldu. Aslında amacım cinsiyetçilik yapmak değil sadece dikkat çekmekti ve “erkeksen gel” sloganı da yeterince dikkat çekiciydi. Zamanla bu dikkat çekici sloganın işe yaradığını gördüm. Erkekler erkeklik taslamak için; kadınlarsa meydan okumak ve meraklarını gidermek için siteyi ziyaret eder olmuştu.

Site içeriğini her geçen gün geliştirip güncelledim. Kişisel özelliklerim sitenin şekillenmesinde çok belirleyici oldu. Annem hazır giyim öğretmeni olduğu için; moda, aksesuar ve dekorasyonla hep iç içeydim. Sitede bu alanlardaki ilgime yer verdim, bilgilerimi paylaştım ve trendleri aktardım.

 

Hayatın olmazsa olması kadın-erkek ilişkilerine değindim. Kişisel deneyimlerimi ve bilimsel araştırmaları mizahi bir dille paylaştım. İlişkiler bölümü sitenin en çok tıklanan bölümlerinden biri haline geldi. Erkekler ve erkekleri tanımak isteyen kadınlar, ilişkiler bölümünü severek takip etti.

 

Sağlık her şeyin başı dedim ve hem genel sağlıkla hem de erkek sağlığıyla ilgili içeriklere yer verdim. Sağlık köşesi, tıbbi terimlerden uzak dili ve basit anlatımıyla çok sevilen ve sık tıklanan bir bölüm oldu.

 

“Sinemaskop”ta film önerilerine ve incelemelerine yer verdik. “Felseferkek”te erkeklik ve kadınlık hallerine dair derin analizler yer aldı ve çok beğenildi. “Garaj” bölümünde erkeklerin en büyük tutkusu arabalar ve motorlar yer aldı ve çok sevildi.  Spartacus’ten mülhem “Sportaküs”te spor haberlerini ve sporla ilgili bilgileri derledik. Sempatik televizyıncu Burak Akkul’a ait “Burak Akkul” bölümüyle onun renkli ve enerjik kişiliğini siteye taşıdık.

 

Her gün güncellenen ve geliştirilen https://www.erkeksengel.net sitemizde “erkek ve erkek üstü kullanıcılar için” içerik üretmeye devam etmekteyiz. https://www.erkeksengel.net hakkındaki düşünce, görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilir, yeni içerikler üretme konusunda bize destek olabilirsiniz!