Image default
Sportaküs

Halı Sahada Kazanmanın Püf Noktaları

Halı sahalar, futbol oynamak için hazırlanmış, zemini sentetik bir halı ile kaplı, etrafı tel ile çevrilmiş alanlardır. Özellikle erkekler için vazgeçilmez bir aktivite olan halı saha maçlarının oynandığı bu alanlar, kiralanabilir. Böylelikle takımlar istedikleri süre boyunca kiraladıkları bu alanda hem sosyal bir aktivite gerçekleştirmiş, hem spor yapmış hem de eğlenmiş olurlar. Normal bir saha futbolundan daha küçük bir alanda oynansa da, halı saha maçları da oyuncular tarafından son derece ciddiye alınır.

Çoğunlukla arkadaş grupları ile oynanan halı saha maçları, genellikle küçük iddialar üzerine oynanır. Bu yüzden eğlencesinin yanında kazanmakta önemlidir.

hali-saha-teknik-ve-puf-noktalari

Peki Halı Saha Maçlarında Kazanmanın Sırrı Nedir?

  • Öncelikle, halı sahada maça başlamadan önce ortalama 15 – 20 dakika ısınma hareketleri yapmak gerekir. Bu maça hızlı bir başlangıç yapmanızı ve hazır olmanızı sağlayacaktır.
  • Maçtan en az 1 saat önce yemek yenmiş olmalı, maç süresine yakın mideyi çok fazla doldurmamak gerekir.
  • Halı saha maçlarında, çim sahaya uygun bir krampon yerine, halı saha için üretilen kauçuk tabanlı ayakkabılardan kullanmak gerekir.
  • Oyun sırasında, çok fazla çalım yapılmamalı, hızlı paslarla ileriye doğru oynanan bir oyun şekli seçilmelidir.
  • Kale önünde çok fazla top çevirmemek, bol şut atmak önemlidir.
  • Oyuncuların sırayla kaleci oldukları oyunlarda, kalecilik yapmayı sevmeyen kişiler isteksiz olabilir. Bu yüzden kalede, kaleci olmayı seven kişilerin bulunması, gol yeme ihtimalini düşürür.

hali-saha-teknikleri-ve-puf-noktalari

Erkekler için keyifli, haftalık bir aktivite olan halı saha maçları, bazı küçük detaylara dikkat edildiğinde, eğlencesinin yanında kazanma keyfini yaşamanızı da sağlayabilir. Yukarıda belirtilen detaylara dikkat ettiğinizde, halı sahaların şampiyon takımı olabilmeniz mümkündür. Ancak halı saha maçları rekabetten çok dostluğun ve eğlencenin ön planda olduğu mücadelelerdir. 

Benzer Yazilar

Sevgilinizle Birlikte Yapabileceğiniz Sporlar

Ahmet DOĞDU

Vücut Geliştiriciler İçin Piramit Set

Editor

Yağ Yakımınızı Kolaylıkla Hızlandırabilir Ve Güçlü Kaslara Kolayca Sahip Olabilirsiniz

Editor

Erkek Vücut Geliştirme Bacak

Ahmet DOĞDU

F1 Sporu İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Ahmet DOĞDU

Daha Fazla Ağırlık Kaldırabilmek İçin Yapılması Gerekenler

Editor

Yorum Yaz