Image default
Erkek Moda

Hamile Eşinize Nasıl Yaklaşmalısınız

HAMİLE EŞE NASIL DAVRANILMALI

Hamilelik dönemlerinde bayanlar normalden çok daha narin hassas ve kırılgan olurlar. Bu durumlar hem bayan için hem de bu bayanın eşi için zor bir süreçtir. Erkeklerin bu dönemde çok sakin ve sabırlı davranmaları gerekir ve eşlerini çok fazla yalnız bırakmamaya gayret göstermeleri gerekir.

7CAhPIGyqTgtpOlO8kNX

Hamilelik döneminde nasıl davranılmalı sorusunun cevapları;

  • Hamilelik döneminde eşleriniz hemen yorulur. Bu yüzden de bir şeyleri ondan istemek yerine kalkıp kendiniz yapmaya özen gösterin. Hatta bu dönemde ayaklar çok şiştiği için masaj yapma teklifinde bile bulunabilirsiniz.
  • Eşiniz bayan diye hamilelik sürecinin çok güzel ve çok mutlu geçtiğini sanmayın. Mide bulantıları, rahat hareket edememe ve fazla kilo alma gibi şeyler bayanın moralini bozar. Hamile eşinizin yerine kendinizi koymaya çalışın ve eşiniz karşı anlayışlı olun.

hamilelikte-erkek-tutumu

  • Eşinizin hormonları normal şekilde olmadığı için fazlasıyla alıngan ve kırılgan olur. Bu yüzden bir şey söylemeden önce onu kırmayacak şekilde söylemeye dikkat edin ve her ne konuda olursa olsun anlayışlı ve kibar davranın. Sadece eşiniz değil sizde bu hamilelik sürecini yaşıyorsunuz.

hamilelikte-erkek-davranislari

  • Çalışan anneler ise sürekli bir işle meşgul oldukları için ev hayatına alışık değillerdir. Bir anda kendilerini evde bulurlar ve burum sanki hiçbir işe yaramıyormuş hissi verir. Bu yüzden doktorun izin verdiği sürece işlerine devam etmeleri gerekir. Bu durumda baskıcı evde otur baskıları yapmamanız gerekir bu eşinizi bunalıma sokabilir. Böyle durumlarda eşiniz 8. Aya kadar çalışabilir ve sizinde bu durumda eşinize destek olmanız gerekir.

esi-hamile-erkekler

  • Moral olarak kötü ve psikolojik sıkıntılar içinde olan hamilelerin düşük yapma olasılığı ya da doğan çocuğun hem ruhsal hem de fiziksel rahatsızlıklar görülme olasılığı yüksek bir ihtimaldir.

 

Benzer Yazilar

Tişörtlerinizi Nasıl Seçmelisiniz?

Ahmet DOĞDU

Erkek Giyim Kış Modası

Ahmet DOĞDU

Takım Elbise Yakışan Erkek Ünlüler

Editor

Erkeklerde Retro Modası

Ahmet DOĞDU

Erkek Modasının 2016 Trendleri

Ahmet DOĞDU

Erkek Giyimine Renk Geldi

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz