Image default
Erkek Sağlık

Hassas Dişler için Öneriler

Yalnız kadınlar değil, erkekler de sağlıklı ve beyaz dişlere önem verir. Ağız ve diş sağlığına bu kadar önem verilirken, neden birçok kişi hassas dişlerden yakınıyor? Bunun sebebi hem siz hem de alışkanlıklarınız olabilir. Sert fırçalama, diş eti çekilmesi ve asit erozyonu gibi bazı sebeplerle diş zamanla yıpranarak zayıflar. Sonuç olarak diş minesine destek olan ve alt katmanda bulunan dentin tabakası yüzeye yaklaşır. Böylece hassas diş sorunu baş gösterir. Hassas dişler için öneriler sıraladığımız bu yazı çok işinize yarayacak! Gelin hassas dişler için ne yapılmalı, hassas dişler nasıl tedavi edilir bir bakalım.

Diş Macunu ve Diş Fırçası Seçimi

Diş fırçası ve macunu seçiminde mutlaka hassas olan diş için olanını tercih edin. Yumuşak bir diş fırçası diş etlerinizi yıpratmadan temizleyerek, kanamaları engelleyecektir. Diş minesini korumak ve daha fazla yıpranmasını engellemek için uygun ağız temizleme suları ve diş macunlarıyla önlem alabilirsiniz.

Hassas Dişler İçin Ne Yapılmalı?
Hassas Dişler İçin Ne Yapılmalı?

Yediklerinize Dikkat Edin

Çok sıcak-soğuk, asitli yiyecek ve içecekler diş minesine zarar verir. Hassas diş bakımı için dikkat etmeniz gereken şey asit içeren yiyecek ve içeceklerden uzaklaşmak veya tükettikten sonra diş bakımınızı yapmanızdır. Portakal, limon gibi yiyecekleri tükettikten sonra dişlerinizi yumuşak bir şekilde fırçalayarak iyice temizlemelisiniz. Yoksa içeriğindeki asit diş minesine zarar verecektir.

Hassas Dişler Nasıl Tedavi Edilir?
Hassas Dişler Nasıl Tedavi Edilir?

Diş Hekiminden Kaçmayın

Kimilerinin en büyük korkusu diş doktoruna gitmektir. Fakat bilmelisiniz ki, hassas diş sorununuz varsa beklemeden kontrole gitmelisiniz. Diş hekimleri 6 ayda bir kontrole gelinmesini öneriyor. Diş ve ağız sağlığı için yalnızca diş fırçalamak yetmez, bu sebeple düzenli olarak kontrole gitmelisiniz. Hassas diş nasıl tedavi edilir diye merak ediyorsanız, hekiminiz sizi en iyi şekilde yönlendirecektir.

Benzer Yazilar

Erkeklerde Ergenlik Dönemi Cinselliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ahmet DOĞDU

Ereksiyon Olamama Problemini Çözen Besinler

Ahmet DOĞDU

Seksin yaşı var mı?

Ahmet DOĞDU

Banyodan Sonra Bu Testi Yaparak Kanseri Önleyin!

Ahmet DOĞDU

Varikosel Erkekleri Tehtid Ediyor!

Editor

SAÇ EKiMi HAKKINDA MERAK EDiLENLER..

Ahmet DOĞDU