23.1 C
Istanbul, TR
Perşembe, Tem 18, 2019
Genel

Hem Ucuz Hem Vizesiz Seyahat Önerileri

Evrak, formalite derken vize almak günümüzde bir çok insan için hem uğraş verici hem de yorucu olmaktadır. Hatta bir çok noktada bu uğraş tatil planın iptaline yahut vazgeçişe sebep olmaktadır. Günümüzü en çok meşgul eden gündemlerden biri de sürekli artan ve değişen döviz kurlarıdır. Dövizin öngörülemez yükselişi ve anlık değişken oluşu akıllarda soru işareti yaratsa da farklı ülke görmek farklı kültür tanıma eğilimi bizleri hem ucuz hem vizesiz seyahat önerileriyle baş başa bırakıyor.

Bunlardan bir kaçını sizler için toparladık;

Bosna Hersek ;

Çok uzaklara gitmeden yakınımızda ki ülkelerden başlayalım. İstanbul’dan uçakla yaklaşık 2 saat uçuş mesafesinde bulunan Bosna Hersek, ağız tadımıza uygun yemekleri, gezilecek yerleri ve doğasıyla seyahat etmeyi sevenleri hayal kırıklığına uğratmayacak bir ülke. Balkan ülkelerinin çoğunda olduğu gibi vizemiz olmadan ülkeye girebiliyor ve düşük bütçeli bir seyahat yapabiliyoruz.

Bosna Hersek’i Saraybosna ve Mostar’dan ibaret olarak düşünmeyin, daha önce buralara gittiyseniz bile keşfedilecek daha pek çok yer var. Konjic, Tuzla, Brcko gibi belki de daha önce duymadığınız yerleri ve buralardaki trekking rotalarının keyfini çıkarabilirsiniz.

Sırbistan ;

Balkanlarda devam ediyoruz. Özellikle uçak biletlerinin ucuz olması bizleri bu seçeneklere yönlendiriyor. Başkent Belgrad, Tuna ve Sava nehirlerinin kenarında kurulmuş çok güzel bir şehir olarak bizi karşılıyor. Eğlence mekanlarıyla,  Osmanlıdan kalma tarihi eser kale ve parklarıyla keyifli bir b Belgrad turu yapabilir bütün streslerinizden ve yorgunluklarınızdan arınabilirsiniz.

Makedonya ;

Makedonya başkent Üsküp ve tarihi kenti Ohrid ile Türk turistlerin son dönemlerde en sevdiği ülkelerin başında geliyor. Vize istemeyişi, Türk kültürüne yakın izler taşıması, tarihi ve turistik yerleri Makedonya’yı siz seyahat severler için cazip kılıyor. Baş çarşı, kaleler ve Osmanlı camileri gezilecek başlıca yerler olarak dikkat çekiyor.

Benzer Yazilar

Erkeklerde Cinsel İsteksizliğin Nedenleri

Editor

Kemer Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli

16 Bin Lira Ödül Veren Grip Oteli

Editor

Kadınlar Yalanı Neden Daha İyi Yakalıyor

Editor

Parfüm Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler