Image default
Genel

Hem Ucuz Hem Vizesiz Seyahat Önerileri

Evrak, formalite derken vize almak günümüzde bir çok insan için hem uğraş verici hem de yorucu olmaktadır. Hatta bir çok noktada bu uğraş tatil planın iptaline yahut vazgeçişe sebep olmaktadır. Günümüzü en çok meşgul eden gündemlerden biri de sürekli artan ve değişen döviz kurlarıdır. Dövizin öngörülemez yükselişi ve anlık değişken oluşu akıllarda soru işareti yaratsa da farklı ülke görmek farklı kültür tanıma eğilimi bizleri hem ucuz hem vizesiz seyahat önerileriyle baş başa bırakıyor.

Bunlardan bir kaçını sizler için toparladık;

Bosna Hersek ;

Çok uzaklara gitmeden yakınımızda ki ülkelerden başlayalım. İstanbul’dan uçakla yaklaşık 2 saat uçuş mesafesinde bulunan Bosna Hersek, ağız tadımıza uygun yemekleri, gezilecek yerleri ve doğasıyla seyahat etmeyi sevenleri hayal kırıklığına uğratmayacak bir ülke. Balkan ülkelerinin çoğunda olduğu gibi vizemiz olmadan ülkeye girebiliyor ve düşük bütçeli bir seyahat yapabiliyoruz.

Bosna Hersek’i Saraybosna ve Mostar’dan ibaret olarak düşünmeyin, daha önce buralara gittiyseniz bile keşfedilecek daha pek çok yer var. Konjic, Tuzla, Brcko gibi belki de daha önce duymadığınız yerleri ve buralardaki trekking rotalarının keyfini çıkarabilirsiniz.

Sırbistan ;

Balkanlarda devam ediyoruz. Özellikle uçak biletlerinin ucuz olması bizleri bu seçeneklere yönlendiriyor. Başkent Belgrad, Tuna ve Sava nehirlerinin kenarında kurulmuş çok güzel bir şehir olarak bizi karşılıyor. Eğlence mekanlarıyla,  Osmanlıdan kalma tarihi eser kale ve parklarıyla keyifli bir b Belgrad turu yapabilir bütün streslerinizden ve yorgunluklarınızdan arınabilirsiniz.

Makedonya ;

Makedonya başkent Üsküp ve tarihi kenti Ohrid ile Türk turistlerin son dönemlerde en sevdiği ülkelerin başında geliyor. Vize istemeyişi, Türk kültürüne yakın izler taşıması, tarihi ve turistik yerleri Makedonya’yı siz seyahat severler için cazip kılıyor. Baş çarşı, kaleler ve Osmanlı camileri gezilecek başlıca yerler olarak dikkat çekiyor.

Benzer Yazilar

Erkeklerin Playstation Tutkusu

Ahmet DOĞDU

Yeni İphone Ve Söylentileri

Editor

İlk Birliktelikte Kadına Nasıl Yaklaşılmalı?

Ahmet DOĞDU

Şekliniz, Yüz Tipiniz ve Saç Durumunuz!

Ahmet DOĞDU

Kadınlar Kick Boks Yapan Erkekleri Daha Mı Çekici Bulur?

Ahmet DOĞDU

Kadınların Seksten Sonra Düşündükleri

Ahmet DOĞDU