Image default
Erkek Moda

Her Centilmende Olması Gereken 6 Aksesuar

İngilizce dilinden Türkçe’mize geçen gentleman sözcüğü dilimizde kibar erkek olarak karşılığını bulmaktadır. Centilmen erkek ilişkilerinde ve sosyal yaşantılarının her anında gerçekten de kibar olabilmeyi başarmakta ve bu erkekler kadınların ilk bakışta dikkatini çeken erkek grubunu oluşturmaktadır. Her centilmen erkeğin mutlaka kendine has bir giyim tarzı var olsa da centilmen erkek dediğimiz zaman onları şık takım elbisesiyle tanımamız mümkün olmaktadır.

Kol Saati

Centilmen erkeğin kuşkusuz ki sahip olması gereken bir aksesuar olarak kol saati olmazsa olmazlardan biri olarak kendini göstermektedir. Her yönden centilmen erkek aksesuarları özelliğine sahip olarak klasik kol saatleri mümkün mertebe öne çıkmaktadır.

Kravat

Takım elbise kravatsız olmaz. İşte bu özellikten hareket edildiği zaman kravatlı centilmen erkeklerin kadınların daha çok ilgisini çektikleri aslında bir gerçek. Ortada duran bu özelliklerine yönelik olarak yer verildiği zaman her açıdan karşımıza çıkmaya devam ettiğini dikkate almamız gerekir. Bu özelliğinden hareketle centilmen erkeklerin kravat seçenekleriyle gerçekten de kibar ve de giyimine özen gösteren bir tarzı bulunmaktadır.

Ceket Mendili

Fiyakalı bir ceket mendili kuşkusuz her centilmen erkeğin aksesuarı olarak olmazsa olmazlarından bir diğeri olarak karşımıza çıkmaktadır. İşte bu yönüyle kravatla uyumlu ceket mendilini de bu kategoride ele almamız gerekmektedir.

Kol Düğmesi

Centilmen olduğu kadar karizmatik olmayı başaran erkeklerin kol düğmesi de her yönden onları tamamen sıra dışı hale getiren özelliği olarak yer almaktadır. İşte bütün bu nitelikleri yönünden değerlendirildiği zaman her açıdan centilmen erkek aksesuar tamamen eşsiz özelliklerine dayanarak yer verildiğini kesinlikle dikkate almak gerekir. Bu özelliğiyle de her anlamda kol düğmesinin de önem teşkil eden yanının olduğunu kesinlikle dikkate almamız gerekmektedir.

Benzer Yazilar

Özel gecelerde şık olmanın kuralları

Ahmet DOĞDU

Rahat Bir Yaşam İçin!

Ahmet DOĞDU

Sevgiliye Hangi Çiçek Alınmalı?

Ahmet DOĞDU

Erkelerde Fular Kullanımına İlişkin Kombinler

70’li Yılların Erkek Modası

Ahmet DOĞDU

2019 Sakal Modelleri Önerileri ile Tarzınızı Yaratın

Ahmet DOĞDU