12.4 C
Istanbul, TR
Cuma, May 10, 2019
Erkek Sağlık

Her Çiftin Bilmesi Gereken Cinsellik Tüyoları

Cinsellik tüyoları cinsel yaşamımıza yön verir ve bizim daha çok zevk almamızı ve mutluluk duymamızı sağlar. Cinsellik tüyoları ve cinsellik le ilgili bilinmesi gerekenler aşağıda verilmiştir.

Cinsellik ile ilgili bilgiler arasında en sık rastlanan ve merak edilenlerden aşağıda bahsedilmiştir.

cinsellik-tuyolari.jpg

Cinsellik Mutluluk Arayışıdır

İnsanlar hayatta hep mutlu olmak isterler. Bu istek cinsel yaşamda da vardır. Cinsel yaşamı zevk almanın dışında mutlu olmak için de yaşarlar. Cinsellik sevmenin bir sonucudur aslında. Aşk gibi karnınızda kelebeklerin uçuştuğu bir olgudur. Mutluluğu iliklerimize kadar hissettirir. Bu bilimsel bir gerçektir. Cinsellik mutluluk verir.

Cinselliğin Kimyası: Hormonlar

Cinsellik ruhsal ve bedensel olduğu gibi hormonsal bir olgudur. Kalbin artışının hızlanması, sıvı salgılanması gibi birçok olgu hormonların etkisi ile meydana gelmektedir. Bu kısım Cinselliğin biyolojik boyutunu oluşturur. Cinsellikte östrojen ve testosteron hormonu etkilidir. Cinsellik ile ilgili bilgiler ve cinsellik hakkında bilinmesi gerekenler bunlar ile sınırlı değildir elbette. Cinsel tüyolar vermeye devam ediyoruz.

evlilikte-cinsellik-tuyolari.gif

Cinselliğin Karmaşıklığının Algoritması Vardır

Cinsellik bedensel basit bir şey gibi görünse de aslında gayet ve anlaşılması güç bir algoritma sahiptir. Karmaşıklığı haz almamızı sağlar. Bunun bilinmesi insanı şevke getirmektedir. Aynı zamanda hayret içinde de bıraktığı olmaktadır.

Cinsellik Eğitimi Diye Bir Şey Var

Cinsellik ne kadar herkesin yapabildiği içsel ve hormonsal bir olgu olsa da aslında ön bilgi almanın önemi büyük. Cinsellik eğitimi uzmanlar tarafından veriliyor. Tabipler bu konuda eğitim alan kişiler olduğu için cinsellik eğitimi almak artık güvenli ve kolay.

cinsellikle-ilgili-bilinmesi-gerekenler.jpg

Cinselliğin Artı ve Eksileri

Cinsellik genellikle olumlu anılır. Zevk verir denir. Lakin kötü tarafları da bulunmaktadır. Mesela takıntı haline getirilmesi ve ya psikopatlık taşıması. Tabi ki de iyi yönleri daha çok ve yaygın. İyi yönlerini sayamayız ama başlıca bilindikleri sıralayabiliriz. Bunlar arasında mutluluk vermesi ve zevk almamız en başta yer alır. Diğer sıraları ise sağlık için faydalı bir faaliyet olması, çiftleri birbirine yakınlaştırması yer verilir.

Cinsellikle ilgili bilinmesi gerekenler bunlarla sınırlı değildir. Bu bilgiler en çok rastlananlardır. Cinsellik tüyoları ve Cinsellikle ilgili bilgiler sürekli genişleyen bir kümedir.

Benzer Yazilar

Saç Dökülme Tedavisi Nasıl Yapılır?

Editor

Erkeklerin Kabusu Prostat Kanseri

Erkek Sağlık

Seks Sırasında En Çok Tercih Edilen Pozisyonlar

Editor

Prostat Büyümesinin Önüne Nasıl Geçilir?

Editor

Seks karakteriniz hangisi?

Erkek Sağlık

Cinsel İlişki Sırasında Kadınlardan Bulaşan Hastalıklar

Editor