4.9 C
Istanbul, TR
Cuma, Mar 22, 2019
Her Daim Güneşten Gözlerinizi Koruyun Sonbahar İçin Erkek Güneş Gözlükleri
Erkek Moda

Her Daim Güneşten Gözlerinizi Koruyun Sonbahar İçin Erkek Güneş Gözlükleri

Güneş gözlüğü kullanımları, günümüzde kişilerin bu konudaki bilincinin artması ile birlikte giderek daha da bilinçli kullanılmaya başlanmıştır. Eskiden sadece yaz aylarında kullanılması gerektiği düşünülen güneş gözlüklerinin aslında her mevsim kullanılmasının gerekliliğini bilen kişiler güneş gözlüklerini artık her daim kullanmaya başlamışlardır.

giorgio-armani-erkek-gunes-gozlukleri-49751-1262016133406.jpg

Hal böyle olunca da diğer ürünlerde olduğu gibi, güneş gözlüklerinde de her mevsim için ayrı bir moda oluşturulmuştur. Sonbaharın gelmesi ile birlikte mağazalarda sonbahar ve kış gözlükleri erkek modelleri için yerini almaya başlamıştır.

Yaz ve kış modelleri arasında fark var mıdır?

Erkek gözlük modelleri arasında yaz ve kış ürünlerinde farklılıklar bulunmaktadır. bunların en başında, yaz aylarında güneşin daha rahatsız edici boyutta olması sebebiyle gözlük camlarının daha koyu renkte olması yer almaktadır. Sonbahar ve kış aylarında kullanılan güneş gözlüğü modellerinde çok koyu renkli cam kullanılmasına gerek yoktur. Sonbahar ve kış güneş gözlükleri modellerinde polarize ya da aynalı camların tercih edilmesinin nedeni bundan kaynaklanmaktadır.

erkek-gunes-gozluk-modelleri.png

Yüzünüze göre gözlük tercihi yapın…

Güneş gözlüğü markaları farklı yüz tipleri için farklı modeller üretmektedir. Yuvarlak, oval, kelebek derken birçok çeşidi ile mağazalarda yer alan güneş gözlüklerini tercih ederken yüz tipinize en uyan modeli belirlemeniz gerekmektedir. Bunun için de mutlaka deneyerek karar vermelisiniz.

2018-erkek-gunes-gozlugu-.jpg

Modeline karar verdiğiniz gözlüğünüzün, sonbahar dönemi için çok koyu renkli camlarda olmamasına dikkat etmelisiniz. En azından gözlerinizin korunmasını sağlarken, sonbahar ve kış döneminde gözlerinizin daha rahat etmesini de sağlamalısınız.  Sonbahar dönemi için modeline karar verdiğiniz güneş gözlüğünüz de polarize ya da aynalı camları tercih edebilirsiniz. Böylelikle hem gözlerinizin sağlığını korumuş olacak hem de sonbahar modasına uyum sağlamış olacaksınız.

Benzer Yazilar

Spor Takım Elbiselerinizle Fark Yaratın

Editor

Saatiniz İle Tarzınızı Gösterin

Editor

Erkeklere Smart Casual Kombin Önerileri

5 Adımda Skinny Pantolonları Hayatımıza Sokmanın Yolları

Editor

Rahatına Düşkün Erkekler için New Balance Spor Ayakkabı Modelleri

Erkek Moda

Sokak Modasında Erkek Trendleri

Editor