Image default
Erkek Moda

HER ERKEĞİN DOLABINDA OLMASI GEREKEN KIYAFETLER

Modanın kadınların hâkimiyetinde olduğu yıllar geride kaldı. Artık erkekler de modayı takip ediyor, trendleri izliyor, uyguluyor. Bakımlı ve şık bir erkek olmanın hayatın neredeyse tüm alanlarında pek çok kapının açılmasına yardımcı olduğu bir gerçek. Hepsi bir yana erkekler de en az kadınlar kadar kendilerini iyi hissetmek ve özgüvenlerini yükseltmek için kıyafet seçimine dikkat ediyor.

Modanın hızla değişen dünyası zaman zaman kafa karıştırıcı olabilir. Değişen renkler, akımlar, yenilikler… Endişelenmeyin, her zaman şık bir görünüm için dolabınıza doğru parçaları seçerek bu zamansız parçaları birbirleri ile kombinlemeniz yeterli. Şık olmak için dolabınızı onlarca kıyafet ile doldurmanız da gerekmiyor. Az ama kaliteli giysilere yatırım yapmak işin temel kuralı.

Peki, size sadece bazı temel ve klasik giysi seçimleriyle herkesi kendinize hayran bırakacak şıklıkta bir dolap oluşturabileceğinizi söylersek ne dersiniz? Üstelik bu sıraladığımız temel parçaları iş görüşmesinden düğün davetlerine, ilk buluşmadan hafta sonu kaçamaklarına kadar hemen her ortamda giyebileceksiniz. Cevabınız “evet”se hemen okumaya başlayın!

İşte her erkeğin dolabında olması gereken temel kıyafetler:

KOYU LACİVERT TAKIM ELBİSE

İyi bir takım elbise işiniz ne olursa olsun hayatınızın bir döneminde mutlaka ihtiyaç duyacağınız temel parçalardan. Peki, iyi bir takım elbise nasıl olmalı? Şık ve klasik yani moda akımlarından etkilenmeyen zamansız bir takım elbise her zaman kurtarıcınız olacaktır. Renk seçimi yaparken öncelikli tercihiniz modacıların “navy blue” diye adlandırdığı koyu mavi renk olsun. Bu renk siyaha göre size daha geniş bir kullanım alanı sağlar.

BEYAZ GÖMLEK

Etrafınızdaki kadınların hemen hepsi konu erkek giysilerine geldiğinde beyaz gömleğin asalet ve çekiciliği konusunda hemfikir olacaktır. Zamansız, yani modası asla geçmeyecek olan beyaz gömlek hem resmi hem de günlük kullanımda parçası olduğu her kombine asalet katar. Gece çıkarken kot pantolonunuzun üzerine ne giyeceğinizi mi düşünüyorsunuz? Ya da kazağınızı gündelik görünümden çıkarıp daha şık bir havaya sokmaya ihtiyacınız mı var? Çözüm size yakışan kesimde kaliteli bir beyaz gömlek. Hemen her markanın koleksiyonunda rahatlıkla bulacağınız bu temel parçayı alırken kesim ve rahatlığına özen göstermeye dikkat edin.

BEYAZ TİŞÖRT

Pek az kıyafet beyaz bir tişört kadar çok kullanım alanı bulur. İyi bir beyaz tişört doğru kesimde ve kesinlikle kaliteli kumaştan üretilmiş olmalı. Böyle bir tişört az bir çabayla size şık ve özenilmiş bir hava katacak. Pamuklu ve kaliteli bir işçilikle dikilmiş doğru beyaz tişörtü bulduğunuzda kaçırmayın ve hemen dolabınıza ekleyin.

KLASİK KOT PANTOLON

Koyu renk bir kot pantolonu giyemeyeceğiniz bir ortam düşünebiliyor musunuz? Yok değil mi? Doğru bedende, yani size ne çok dar ne de bol gelen kaliteli bir kot pantolon dolabınızdaki tüm üstlerle eşleştirilebilir. İspanyol paça veya sımsıkı bacakları saran dar kesimlerden önce klasik ve şık bir kemerle tamamlayacağınız kot pantolon dolabınızda mutlaka olmalı.

KAHVERENGİ AYAKKABI

Uyumlu rengiyle dolabınızdaki pek çok parçayla eşleşebilecek şık bir kahverengi ayakkabı her zaman elinizin altında olmalı. Fazla detaylı veya işleme, desen, püskül gibi aksesuarlardan kaçının. Sade, kaliteli deriden kahverengi bir ayakkabı zamansız bir başka parçadır. Koyu mavi takımınızla da, kot pantolonunuzla da şık duracak.

BEYAZ SPOR AYAKKABI

Klasikleşmiş modellerden seçeceğiniz beyaz bir spor ayakkabı özellikle hafta sonu aktivitelerinde size şık ve seçkin bir hava katar. Çok rahat geldiği için gereğinden uzun zaman giydiğiniz ve ayrılmaya bir türlü kıyamadığınız eski spor ayakkabılarınız ile vedalaşın ve temiz görünüşlü, klasik taban ve desene sahip iyi bir beyaz spor ayakkabıyı hemen dolabınıza katın.

KAZAK / HIRKA

Kazak ya da hırka arasından seçiminizi kişisel tercihinize göre yapabilirsiniz. Ama her ikisi için de düz ve nötr renkler tercih etmeyi, işleme ya da gereksiz detaylardan kaçınmayı unutmayın. Takım elbise içine giyeceğiniz ince bir merseriza kazak da, beyaz tişört üstüne alacağınız şık bir hırka da etrafınızda aynı etkiyi uyandırır; giyinmeyi bilen bir erkek!

Benzer Yazilar

Yaz Düğünleri İçin Damatlık Alternatifleri

Ahmet DOĞDU

Ünlü Otomobil Markalarının Saatleri

Ahmet DOĞDU

Sokak Modası Trendleri

Ahmet DOĞDU

Erkek Yazlık Tişört Modelleri

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Vazgeçilmezi Saatler

Ahmet DOĞDU

2016’da Renkli Takımlar Moda Dünyasında

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz