16.3 C
Istanbul, TR
Pazartesi, Nis 22, 2019
Erkek Moda

Her Erkeğin Dolabında Olması Gereken Siyah Takım Elbise Neden Önemlidir

Kadınlar için siyah mini elbise neyse, erkekler için de siyah takım elbise o demektir. Şık olduğu kadar son dakika planlarında hayat kurtarıcı değerleri olabilir. İlk bakışta çok klasik olduğu düşünülse de, unutulmamalıdır ki, siyah özgüven temsilcisi bir renktir. Ayrıca siyah takım elbise gömlek kravat kombinasyonları her erkeğin karizma hanesine yazılan bir artı puandır.

Teknik olarak bir renk olmamasına karşın, siyahın yirmiden fazla tonu bulunmaktadır. Bununla beraber desenli veya desensiz siyah takım elbise seçenekleri de olmaktadır. Kaliteli kumaştan hazırlanmış, desensiz siyah takım elbiselerin resmi bir hava yarattıkları gerçektir. Kullanırken hatta satın alırken daima iki kere düşünmeniz de bu yüzdendir. Ancak genel yargıların aksine siyah takım elbise kombinleri istediğiniz her ortama rahatlıkla uyum sağlarken fark edilmenizi ve o ortamın yıldızı olmanızı sağlayabilirler.

Takım elbise satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Siyah, kusurları kapatan bir renktir. Buna karşın, bu özelliği takımınızın kusurlu olmasına izin vermemektedir. Doğru ve kaliteli bir etki yaratılması için kumaş kesiminin kusursuz, ölçülerin doğru olması önemlidir. Takımın kalitesi sizin kalitenizdir.

Takım elbise tercihlerinde yapılan en büyük hatalardan biri pantolona gerekli önemin verilmemesidir. Ceket ne kadar doğru olursa olsun, yanlış pantolon seçimi yaratılmak istenen tüm etkiyi tersine çevirebilir. Ceket tercihine gelince, onun da dikkatli yapılması gerekmektedir. Siyah takım elbiseler resmiyet göstergesi olabildiği gibi, kruvaze ceketler daha sportif kişilikleri olan, fit vücutlu erkeklere daha çok yakışacaktır. Takımlara hareket katılması için altın sarısı ya da gümüş renklerinde düğmeler de tercih edilebilir. Şıklığı detaylarla canlandırmayı sevenlerdenseniz, doğru saat ve kravat tercihleriyle bulunduğunuz her ortamın yıldızı olabilirsiniz.

Siyah takım elbise giymek için, takım elbise yakışan erkekler listesinden biri olmanız gerekmez. Çünkü siyah takım elbise her erkeğin potansiyelini arttırır. Bu nedenle siyah takım elbise endişeli düşüncelerle alınmak yerine, eğer takım elbisenin size yakışmadığı gibi düşüncelere sahipseniz, rahatlıkla alınabilecek bir kıyafet tercihidir. Eğer hala siyah takım elbiseniz yoksa, dolabınızda bir tanesine yer açmak için bizce daha fazla beklemeyin.

Benzer Yazilar

Erkeklerin Hayır Diyemeyeceği 5 Aksesuar

Editor

Sakalları Gür Göstermenin 3 Yolu

Editor

2013 ERKEK AKSESUAR MODASI

Erkek Moda

Erkek iç Giyim

Erkek Moda

Sevgiliye Hangi Çiçek Alınmalı?

Editor

Modada Kısa Paça Erkek Pantolon Diyarı

Editor