Image default
Erkek Moda

Her Erkeğin Gardrobunda Olması Gereken Kıyafetler

Günümüzde kırılmış belki de en  büyük ön yargılardan birisi hiç şüphesiz erkek modasıdır. ”Moda kadınlar içindir.” , ”Erkekler için önemli olan uyumlu ve temiz giyinmektir.” veya ”Erkek kıyafetleri renkli olmamalıdır.” şeklindeki ön yargıların hepsi yakın geçmişte yıkılmıştır. Tabi ki bu konuda insanları bilgilendirecek işler yapan modacıların, kıyafet koleksiyonlarında gitgide  daha modern parçalara yer veren büyük  markaların ve tabi ki ekranlarda sürekli görmekte olduğumuz ünlü erkeklerin payı çok büyüktür.

Erkek dolabı deyince akla gelen ilk parçalar vardır her zaman, her erkeğin elinin altında olması gereken ancak bunu hoş bir tarzla birleştirmek biraz daha profesyonellik gerektiren bir olaydır çünkü önemli olan dolabınızda kot pantolon olmak zorunda gibi bir kural değil, kesimi rengi ve boyuyla kolaylıkla kombinlenebilen , aynı zamanda da şık olmanızı sağlayacak parçalar olmasıdır. Giymiş olmak için giymek diye bi düşünce olmaması gerekiyor.

Erkeklerin kıyafet konusunda her ne kadar kadınlar kadar detaylı , aksesuarlı veya çok parçalı kıyafet dünyalarının olmaması kolay gibi görünse de, tarzıyla fark yaratabilecek giyime sahip olmak hiçte kolay değildir.

Öncelikle birçok farklı üst le tamamlanabilen , her dolapta bulunması gereken pantolon modelinden başlayalım, dar kesim hafif füme tonları verecek siyah bir kot pantolon kesinlikle işinizi çok kolaylaştıracak bir seçim aynı zamanda da çok cool bir hava yaratmak için güzel bir adım. Ancak kot görünümünden uzaklaşmaması adına tam koyu siyah olmaması lazım. Paça boyununda ayakkabının içinde yığılmayan, ama aşırı katlanmış gibi de durmayacak şekilde ara boy, hafif bilek görünen şekilde olabilir.

Üzerine hemen her mağazada bulabileceğiniz polo yaka bir tişörtle tamamlandığında kafanızda oluşan sıradan tişört giyme şeklini bir kenara bırakarak pantolonun içine konulmuş, kollara oturan üzerinde yığılmayan bir beden ve kemerle tamamlanmış üst düğmesi kapatılmış bir görüntü kesinlikle hem özenli hemde sade bir seçim olacaktır. Haki, taba veya siyah olabilir tişört rengi , ne sıradan yakalı tişörtler kadar basit durmuş olacak ne de uçlarda bi renk seçmeden dolabınızda her an giyip çıkabileceğiniz bi tişört bulundurmuş olacaksınız.

Bunun yanında uzun kollu , beyaz keten gömlekte büyük bir kurtarıcı ve son derece sade hoş bir görüntü oluşturuyor, ama tabi ki kolları bilekten yukarı, dirsekten aşağı şekilde katlanmış olması önemli bir ipucu. Hem birçok pantolonla kullanılabilen bu gömlekler yazın en kullandığınız parça olacaktır. Yalnız bu gömleklerde yaka detayı önemlidir çünkü klasik gömlek yakası resmi bir hava katabilir bu yüzden hakim yaka seçebilirsiniz keten gömleğinizi.

Benzer Yazilar

SİYAH BEYAZ ŞIKLIĞI NASIL SAĞLANIR

Ahmet DOĞDU

Kol Saatiniz ile Kombin Yapabileceğiniz 11 Bileklik

Erkek Giyiminde Renk Uyumu Neden Önemlidir?

Editor

Amerikan Erkeklerinin Sokak Modası Yolculuğu

2017 Erkek Sokak Modası

Erkek Giyiminde Renklerin Uyumu

Editor

Yorum Yaz