Image default
Genel

Her Erkeğin Hayalindeki 5 Otomobil

ERKEKLERİN HAYALLERİNİ SÜSLEYEN 5 ARABA

Konu arabalarsa şayet erkekler bayanlara nazaran bir adım daha öne geçmektedir. Çünkü gerek küçüklüklerinden bu yana sürekli bu mantalite ile yetişmiş olmaları gerekse kişisel ilgi ve içgüdüsel dürtüler ile arabalara daha çok ilgi duymaktadırlar. Bu bileşenler doğrultusunda erkeklerin kadınlara nazaran arabalara daha çok ilgi duyması da gayet makul karşılanmaktadır. Peki, erkeklerin en çok merak ettiği 5 araba modeli nedir?

erkegin-hayalindeki-arabalar

  • CHEVROLET CORVETTE C6 ZR1

Mavi şeytan olarak bilinen bu aracın bu ismi taşıması mavi rengine olan rehavet ve bu rengin onda adeta hayat bulması. 6.2 litre V8 motor, 6500 RPM 638 beygir, 250 mil hız, spor ve hız modu gibi özellikleri ile erkekleri adeta büyülüyor ve hayal dünyası içerisine çekiyor.

erkegin-hayalindeki-araba-modelleri

  • BENTLEY MULSANNE

İkiz turboya sahip bu araç 6.75 litre ve V8 motora sahip olması ile arkadan çekiçli tek Bentley modelidir. Hantal bir otomobil gibi görünse de Bentley modelleri içinde belki de en hızlı araçtır.

arama-modelleri

  • MASERATİ GRANTURİSMO S

Bu model piyasaya sunulmaya 2007 yılında başlandı. 2010 yılında en çekici modeli yapıldı. 2008 yılında tanıtılan bu model ise 4,7 litre V8 ve 4,9 saniyede 100 km hıza ulaşabilmesi ile 430 küsür beygir gücüne sahiptir.

spor-araba-modelleri

  • ASTON-MARTİN RAPİDE

Dört kapılı bu hatchback ile bilinmesi gereken en önemli şey 5,9 V12 motoru olduğu. 470 beygir gücü ve 5 saniye de 100 km hıza ulaşabilir olması ise ayrı bir ayrıntı olarak dikkat çekmektedir.

her-erkegin-hayali

  • PORSCHE 918 SPİDER

135 kg ağırlığında ki bu aracın 4,6 litre V8 motoru ile birlikte 2 ayrı elektrikli motoru daha vardır. Toplamda tüm motorlardan gelen akımlarla birlikte 887 beygir gücü bulunmaktadır. Bu araç sadece 2,5 saniyede 100 km hıza ulaşabilmektedir.

Benzer Yazilar

Yurtdışında Yaşamak Sanıldığı Kadar Güzel Bir Durum Mu?

Editor

En Güzel Ama Sade Evlilik Teklifi Fikirleri

Editor

Kadınlar En Çok Hangi Erkeklerden Hoşlanıyor

Ahmet DOĞDU

En Tarz Sakal Modelleri

BİR ERKEĞİN EVİNDE OLMASI GEREKEN ŞEYLER

Editor

Erkekler Tarafından En Çok Beğenilen Oyunlar

Yorum Yaz