23.2 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Haz 22, 2019
FelsefErkek

Her Erkeğin Mutlaka İzlemesi Gereken 11 Film

Filmlerde tıpkı kitaplarda olduğu gibi insanın hayatına yeni anlamlar yüklemekte ve etkilediği fikirlerle insan hayatında yeni vizyonların oluşmasına neden olmaktadır. Bazı filmler ise   karakterleriyle, konularıyla, ilginç sözleri ve sahneleriyle izlendikten sonra çok süre geçmesine rağmen akılda yer eder. Akılda yer eden şaheser izlenmesi gereken filmler   aşağıdaki gibidir.

Esaretin Bedeli

Bankerlik yapan Andy, eşini ve eşinin sevgilisini öldürdüğü şüphesi ile müebbet hapis cezasına çarptırılır. Andy’nin yaşadığı zorlu hapishane deneyimi ve sorunların çözümündeki rolünü ve hapishaneden çıkacağı günü umutla beklemesini anlatan  film,  1994 yılı yapımı ve Stephen King romanından kurgulanmıştır.

Baba

Efsanevi seri olan film ilk olarak 1972 yılında çekilmiş ve başrollerinde Al Pacino, Marlon Brando gibi ünlü isimlerin olduğu film en iyi filmler arasında gösterilmektedir.

Dövüş Kulübü

David Fincher tarafından 1999 yılı yapımı film  popülerliğini hiçbir dönemde yitirmemiştir. Başrolde Brad Pitt ve Edward Norton oynamaktadır.

Yaralı Yüz

1983 yılı yapımı olan filmde Tony Montana karakteri Al pacino ile hayat bulmakta. Kuba’dan Amerika’ya sürülmüş bir mafya liderinin hikayesini anlatmakta.

İyi, Kötü ve Çirkin

Ortak bir hedef doğrultusunda tekrar birleşen üç eski arkadaşın hikayesini anlatan film  1966 yapımıdır.

Olağan Şüpheliler

1995 yapımı filmde büyük bir olay sonrasında gözaltına alınan şüphelinin başkalarına iftira atarak nasıl işten sıyrıldığını anlatan polisiye bir filmdir.

Bir Kaç İyi Adam

Mesleki yaşamında mahkeme salonuna gitmeden 60 dava kazanan avukatın hikayesini anlatan filmde Avukat  Daniel Kaffe  Küba sınırında askerin öldürülmesi davasında suçlamaları kabul etmeyen sanık askerlerin suçunu ispatlamak için çabasını anlatan film 1992 yapımı.

Forrest Gump

Zeka geriliği olan Forrest Gump  Jenny adında bir kızla tanışarak aşık olur. Gump  tesadüfen  Vietnam savaşına katılır ve istemeden Amerikan yakın tarihine tanıklık eder. Bilmeden tarih sayfasında yerini alan Gump’ın hikayesi 1994 yılında çekilmiştir.

Kadın Kokusu

Kolej öğrencisi Charlie, paraya ihtiyacı nedeniyle kör bir adama bakıcılık yapmayı kabul eder. Ancak işler düşündüğü gibi gitmeyen Charlie kendini çok farklı bir ortamda bulur. 1992 yılı yapımı filmde başrolleri ünlü oyuncu Al Pacino ile Chris O’Donnell oynamaktadır.

Leon

12 yaşında olan Mathilda’nın babası narkotik madde  işlerine girince  mafya bütün aileyi yok eder. Ama  Mathilda hariç. Olay anında Leon’un kaldığı eve saklanan Mathilda, saklandığı evde yaşayanın soğukkanlı bir katil olduğunu bilmez.  1994 yılı  yapımı aksiyon filmleri arasında olan filmde başrol oyuncuları Gary Oldman,, Jean Reno, Natalie Portman paylaşmakta.

Rezervuar Köpekleri

Aykırılıklarıyla ünlü yönetmen Quentin Tarantino’nun ilk uzun metrajlı filmi  Rezervuar Köpekleri soygun hikayesini anlatmakta. 1992 yılın yapılan filmde Michael Madsen , Tim Roth,, Harvey Keitel, Chris Penn ve  Steve Buscemi, bulunmakta.

Benzer Yazilar

6 Adımda Sevdiğiniz Erkeği Kendinize Bağlayın

Editor

Bir Erkek Olarak Eşinizin Çalışması Sizi Mutlu Eder Mi?

Editor

ilişkide özel Alanları korumak

Ahmet DOĞDU

Gastronomik Erkekler: En Ünlü Erkek Şefler

Editor

Erkekler Duygularını Neden Belli Etmez?

Editor

İlişkiler ve Genellemeler

Ahmet DOĞDU