Image default
Genel

Her Yaşında Güzel, Hep En Güzel: Sahnede Bir Tanrıça, Zuhal Olcay

Şarap gibi yıllar geçse bile üstünden asla yaşlanmayan ünlü kadınlar vardır. Güzelliği, sesi, oyunculuk yeteneği ile Zuhal Olcay adeta bir şarap gibi kadın tabirini sonuna kadar hak eden ünlümüzdür. Nasıl ki şarap seneler geçtikçe değer kazanıp güzelliği artıyorsa Zuhal Olcay da seneler geçtikçe güzelliğine güzellik katıyor. Zaman, sanki 59 yaşında olan şarkıcı ve oyuncudan hiçbir şey götürmemiş kadar güzel diyebiliyoruz. Gerek oynadığı tiyatro, sinema ve diziler gerekse yaptığı şarkılar adeta dillere destan olacak kadar güzel ve başarılı. Hala aklımızda olan oyunculuk yeteneği ve belki de kimileri için onun şarkıları başucu şarkıları vardır ve dinlenmeye devam ediyordur.

zuhal-olcay

Zuhal Olcay’ın Kısaca Biyografisi

Türk oyuncu ve müzisyen olan Zuhal Olcay tiyatro ve sinema oyunlarında yıllardır göstermiş olduğu başarıları ve müzik kariyerindeki başarısı ile adını duyuran popüler bir sanatçıdır. Ülkemizde ve dünyanın pek çok yerlerinde kariyeri ile ilgili ödüller almıştır. Ailesi de kendisi gibi sanatçı olduğu bilinen Zuhal Olcay’ın sanat kariyerinde başarılı adımlar atmasına şaşırmamak gerekebilir. 1976 yılında Ankara Devlet Konservatuarı bölümünde eğitim görmüştür. Ayrıca bir sene de yurt dışında eğitim görmüştür. Zuhal Olcay mezuniyetinin hemen ardından okul arkadaşı olan Selçuk Yöntem ile bir evlilik yaptı. Bu evliliğin 3 yıl sürmesinin ardından boşanmayla sonuçlanmasıyla birlikte Zuhal Olcay İzmirli bir iş adamı Zafer Olcay ile evlendi ve bu sebebiyetle İzmir’e yerleşti. Bu evlilikten de bir kız çocuğu sahibi oldu. Haluk Bilginer’le evlilik şansını deneyen güzel sanatçı bu evliliğini de 2004 yılında sonlandırdı. Kariyerinde hızla büyük başarılar elde eden büyük sanatçı çok fazla film, tiyatro, dizi, şarkı ve ödülleriyle hızla ilerlemeye devam ediyor. Zuhal Olcay dizileri, film ve tiyatrolarında en az yaptığı şarkılarda olduğu kadar aldığı ödülleri fazlasıyla hak ediyor.

zuhal-olcay-sarkilari

Zuhal Olcay’ın Eskimeyen Güzelliği ve Bitmeyen Yeteneği

Sesi ve oyunculuk yeteneğinin güzelliği en az kendisi kadar güzel olan Zuhal Olcay hızla akıp giden zamana karşı güzelliğinden hiçbir şey kaybetmeden yoluna devam ediyor. “Zuhal Olcay nerede sahne alıyor?”, “Nerede hangi tiyaroda oyunları var?” gibi soruları merak ediyorsanız güzel ünlümüzün ne zaman sizinle buluşacağını öğrenmek için internette ve sosyal medyada küçük bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz.

Benzer Yazilar

Çocukken Erkeklerin İzlediği Çizgi Filmler

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Rüyalarını Süsleyen Çekici 7 Ünlü Kadın

Ahmet DOĞDU

ZENGİN OLUNCA ALINACAKLAR LİSTESİ

Editor

Top 5 Netflix Belgeseli

Editor

İYİ GİTMEYEN İLİŞKİYİ DÜZELTMENİN PÜF YOLLARI

Editor

16 Bin Lira Ödül Veren Grip Oteli

Editor

Yorum Yaz