19.5 C
Istanbul, TR
Pazar, Haz 23, 2019
FelsefErkek

Her zaman doğru olmak işe yaramıyor.

Her zaman doğru olmak işe yaramıyor.

Lafa gelince herkest dürüst güvenilir insan arıyor ama gidiyor nerde bir oynak kıvrak var onu bulup seviyor. Birisini seviyorsun, güzel bir ilişkin var. İçinden diyorsun ki; seviyorum abi, neden net olmayayım ki, neden saçma sapan küçük oyunlar yapayım ki. İçinden ne geliyorsa söylüyorsun, ne hissedersen söylüyorsun. Ve boku yediğin an geliyor.

Meğer sazanlık yapmayacaksın, seviyorsan da söylemeyeceksin ki, istediğini öyle hemen verirsen çabuk bıkıyor. Bende çok istiyorum bunu yapabilmeyi, ama yapamıyorum. Bu yaştan sonra da bunu yapabileceğimi sanmıyorum. Bana ve benim gibi düşünenlere geçmiş olsun.

Biz ancak hani şu; “Evet yaa çok iyi biri gerçekten” dediklerinden olacağız hep. Kimse peşimizden koşmayacak. Hep bu oynakların mağdur ettiği arkadaşları dinleyip, onları teselli edeceğiz.

 

Peki bu mağdur insanlar bilmiyor mu bunun böyle olduğunu? Biliyor. Hatta konuşurken mangalda kül bırakmıyorlar. Ama iş icraata gelince söylediklerinin tam tersini yapıyorlar. Belki de insanın doğasında bu var, bilmiyorum.

Şunu anladım ki; karşındakine güven verdiğin zaman artık senden yana bi’ korkusu olmadığı için seni iplemiyor. Saldım çayıra mevlam kayıra deyip bırakıyor seni kendi haline. Bu süreçte sana olan ilgisi de azalıyor. Halbuki tersi bi’ durumda sürekli gözü üzerinde olacağından, her adımını takip edeceğinden, kaybetme korkusundan, sana ilgisi daha fazla oluyor.

Ne yapalım şimdi, kaybetme korkusunu mu kullanalım ona karşı? Yoksa aşkımızı mı yaşayalım? Oynaksanız çok kolay. Birşey yapmanıza gerek yok, doğal davranın yeter. Oynak birisi değilseniz zaten bu çok zor. Nereye kadar devam ettirebilirsiniz. İçinizde tutamazsınız ki, seni seviyorum diye patlarsınız.

Yine de doğru olmak en güzeli ama karşındakinin de insan olması gerekiyor. Yoksa saç baş yolduran günler başlıyor ve ortaya bir ayrılık hikayesi daha çıkıyor. Umarım sizin karşınıza böyleleri çıkmaz.

Blog:http://eskimanita.blogspot.com

Benzer Yazilar

Kadınlar Erkeklerin En Çok Neresine Bakıyor?

Editor

Bayanların hoşlandığı erkek tipleri

Ahmet DOĞDU

İlk Buluşma Nasıl Olmalı?

Editor

VIP Kadın Tavlama Satatı

Kadınlara Seksi Gelen 7 Erkek Davranışı

Editor

Yeni Bir işe ilk Adım

Ahmet DOĞDU