Image default
Kapak

Hızlı ve Öfkeli Filminin Favori Aktörü Dwayne “The Rock” Johnson’u Tanıyalım

Şimdilerde aksiyon filmlerinin değişmez isimlerinden biri olarak hafızalarımızda yer etmiş olsa da, ilk olarak üne kavuştuğu “The Rock” unvanını almasını sağlayan sporcu kimliği ve dahasıyla Dwayne Johnson nereli ve oyunculuğa nasıl başladı yakından tanıyalım.

Dwayne Johnson The Rock unvanınıyla tanınan sportif kimliğiyle öne çıkan bir oyuncu

1.Dwayne Johnson Nereli

Dwayne Johnson nereli kısmına geldiğimizde Johnson, 2 Mayıs 1972’de Hayward, Kaliforniya’da sporcu bir ailede dünyaya geldi. Güreşçi babası kariyeri için şehir şehir gezdi ve bu onun çocukluk yıllarını etkiledi. Lise ve üniversite yıllarında Amerikan futbolu ile ilgilendi. Miami Üniversitesi’nde aldığı psikoloji eğitiminin ardından futbola devam etti fakat sakatlığı sebebiyle futboldan uzaklaştı ve güreşe yöneldi.

2.Hollywood’a Geçiş

Dwayne Johnson, güreşte büyük başarılar elde edip  ‘’The Rock’’ ünvanını alsa da, 2000’li yıllara gelindiğinde Hollywood’a ağırlık vererek güreşten uzaklaştı. 2001 yılında oynadığı ve dünya çapında ses getiren Fast and Furious serisinin ilk filmiyle büyük kitlelere adını duyurdu.

Dwayne Johnson Herkül, Hızlı ve Öfkeli, Mumya Dönüyor filmleriyle popülerliğini arttırmıştır.

3.Dwayne Johnson Yeni Filmi

1999 yılında sinemaya adım atmış olsa da Dwayne Johnson için asıl yükseliş 2000’li yıllarda oldu. Mumya Dönüyor, Akrep Kral, Sihirli Dağ, Hızlı ve Öfkeli serisinin devam filmleri Herkül, San Andreas Fayı, Moana ve Sahil Güvenlik gibi filmlerde kendine yer buldu ve Hollywood’ta hatırı sayılır bir başarı elde etti.

Dwayne Johnson yeni filmi ise Jumanji ve Hızlı ve Öfkeli serilerinin devam filmleri şeklinde Johnson’ın gelecek projeleri arasında.

Miami doğumlu Dwayne Johnson oyunculuğu ve sportif kimliğiyle dünyada hatırı sayılır bir kitle tarafından takip ediliyor.

4.Özel Hayatı

1992 yılında Miami’de tanıştığı Danny Garcia ile 1997 yılında evlendi ve çift 2001’de Simone adında bir kız çocuk sahibi oldu. Danny Garcia ile 2007’de ayrılan Johnson, o zamandan bu yana müzisyen Lauren Hashian ile birlikte. Hashian ve Johnson’ın Tiana Gia ve Jasmine adında iki kızları var.

5.Ekran Dışı Yaşam

Dwayne Johnson 2020 Amerikan başkanlık seçiminde adaylığını koymayı düşündüğünü açıkladı.

Benzer Yazilar

YAZ ERKEK MODASI

Ahmet DOĞDU

Alkolün Erkekler Üzerindeki Cinsel Etkileri

Ahmet DOĞDU

türk filmleri 2012

Ahmet DOĞDU

Baba İçin Alına En Güzel Hediyeler

Ahmet DOĞDU

Dünyanın En Zengin Futbolcuları

Ahmet DOĞDU

14 Kaçılacak Kadın Sözü

Editor