Image default
Genel

Hollywood Oyunculukta Yeni Bir Dönem mi Başlatıyor? Filmlerde Güçlü Kadın Karakterleri – 2

Hollywood filmlerinde genel kadın profili, her zaman erkeğin gölgesinde kalan, sevimli ve naif olma zorunluluğu olan ve erkek dünyasının kadın algısı tarafından şekillenen düzeydeydi. Ancak bu algıyı değiştiren güçlü kadın karakterleri görmemiz de mümkün. Kadınların insanlık tarihi boyunca haklarını tek tek elde edip bugünkü konumlarına gelmesi, elbette sinema dünyasını da etkiledi. İşte Hollywood kadın yıldızları tarafından canlandırılan güçlü kadın karakterlerden bazıları…

Amy Dunne – Gone Girl

Sinema tarihinin belki de en etkileyici karakterlerinden olan Amy, erkekler için çekinilmesi gereken bir kadın profilidir. Klişe kadın algısında olduğu gibi sevimli ve naif bir görüntüsü vardır ancak iç dünyasına girildiğinde ne kadar zeki ve güçlü olduğu tartışma götürmez bir gerçektir. Amy Dunne, ünlü Hollywood kadın oyuncuları arasından Rosamund Pike tarafından canlandırılmıştır.

Hollywood ünlü kadın yıldızları: Amy Dunne
Hollywood ünlü kadın yıldızları: Amy Dunne

Beatrix Kiddo – Kill Bill

Hollywood kadın yıldızları arasından en sevilen kadınlardan biri olan Uma Thurman, bu filmde intikamcı bir gelin olarak karşımıza çıkıyor. Adanmışlığı ve intikamcılığıyla Beatrix Kiddo, Bill’in korkulu rüyası, seyircinin vazgeçilmez kadın karakteri oldu.

Clarice Starling – Silence of the Lambs

Claire karakteri, efsaneleşen Hollywood kadın yıldızları arasına adını yazdıran Jodie Foster tarafından hayat buluyor. Clarice Starling, tüm baskılara rağmen fikrinden dönmeyen ve mücadelesinde geri adım atmayan cesur bir FBI ajanı olarak güçlü bir kadın profili çiziyor.

Ünlü Hollywood kadın oyuncularından Clarice Starling
Ünlü Hollywood kadın oyuncularından Clarice Starling

Furiosa – Mad Max

Ünlü Hollywood kadın oyuncuları arasında yıldızı parlayan Charlize Theron, bu filmde mücadeleci yanıyla şaşkınlık yaratan Furiosa karakterine can veriyor. Filmde bir kadının, inandığı doğrular için, gerekiyorsa tek başına geri kalan herkese karşı nasıl mücadele ettiğine şahit oluyoruz.

Benzer Yazilar

Kadınların Erkeklerde Görmek İstediği Şeyler

Ahmet DOĞDU

Flört Aşamasındaki Heyecanı Kaybetmemenin Yolları

Ahmet DOĞDU

Kızların Gözünde Bakımlı Erkek Ve Bakımsız Erkek

Ahmet DOĞDU

İlk Tanışmada Beden Dili

Ahmet DOĞDU

Güzel Kadınlar Erkek Sağlığına İyi Geliyor

Editor

Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli