Image default
FelsefErkek

Hoşlandığını Belli Etmenin Yolları

İnsanlar arasında en güzel duygulardan birisi de karşı cinse karşı duyulan hoşlantı duygusudur. Tabi bu duygulardan karşılık alabilmek için duyguları belli etmek önemlidir. İşte hoşlandığını belli etme yolları ;

heyecanlandiginizi-belli-edin.jpg

1. Heyecanı Belli Etmek

Hoşlanılan kişiyi görüldüğü zaman hissedilen heyecanı karşı tarafa hissettirmekten kaçınılmamalıdır. İçte  yaşanılan duygu seli karşı tarafa belli edilmelidir.  Karşı taraftan da bir duygu oluşması isteniyorsa öncelikle kendi içimizde hiisedilen duygular belli edilmelidir. Bu da içte hissedilen heyecan karşı tarafa yansıtılarak daha kolay hale gelir. İçte hissedilen heyecanın bastırılması hem karşı tarafın bu duygudan haberdar olmasını engeller hem de heyecanlanan kişinin çok yıpranmasına neden olur.

cekingenligi-bir-kenara-birakin.jpg

2. Çekingenliği Bir Kenara Bırakmak

Çekingen davranarak hiç bir şeye çözüm bulunamaz. Hoşlanmak ayıp ya da yasak bir duygu değildir. İçte bir hoşlantı duygusu yaşanıyorsa ve hoşlanıldığı karşı tarafa belli etmek isteniyorsa çekingenlik bir kenara bırakılmalıdır. Çekingenliği bir kenara bırakmaktan kasıt, tamamen utanmaz bir tavır sergilemek değil, uygun davranışlar göstererek hoşlantı duygusunun karşı tarafça anlaşılmasını sağlamaktır.

sevdigi-seylere-onem-verip-kucuk-hediyeler-alin.jpg

3. Sevilen Kişinin Hoşlandığı Şeylere Önem Vermek

Bir kişiye karşı hoşlantı duygusu belli edilmek isteniyorsa hoşlanılan kişinin sevdiği ve beğendikleri üzerinden adım atılabilir. Örneğin, hoşlanılan kişinin resme ya da müziğe karşı ilgisi var ise bunlarla ilgili hediye alarak ya da küçük süprizler yapılarak onun beğendikleri şeylerin önemsendiği belli edilebilir.

4. Birlikte Aktiviteler Yapmak

Aktivite yaparak birlikte daha fazla zaman geçirmek hoşlandığını belli etmenin yolları arasındadır. Fazla zaman geçirerek karşı tarafa olan duyguları hissettirebilme şansı daha fazla elde edilebilir. Örneğin, sinemaya ya da tiyatroya gitmek yapılabilecek aktiviteler arasındadır. Bunun yanı sıra aktivite yaparken  muhabbete daha fazla zaman ayırmak isteniyorsa huzurlu bir mekanda kahve içerek sohbet etmek daha avantajlıdır.

Benzer Yazilar

Kısa Zamanda Onu Nasıl Tanırız

Ahmet DOĞDU

Erkekler telefonlarını saklıyor !!!

Ahmet DOĞDU

Havalı ve Doğal Erkeklerin Davranışları

Editor

İlk Buluşma Öncesi Gerginliğinizi Atmak İçin 10 İpucu

Editor

Erkekleri Kadınlardan Soğutan Nedenler

Editor

Kadınları Cezbeden Birbirinden Çekici 10 Araba Modeli

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz