4.9 C
Istanbul, TR
Cuma, Mar 22, 2019
Garaj

Dünyada En Çok Tercih Edilen Spor Araçlar

Dünyada erkeklerin ve bayanların en çok tercih etmiş olduğunuz arabalar arasında spor arabaları yer almaktadır.  Bu nedenle  tercih edilen spor arabaları konusunda birçok araştırma yapılmıştır. Ayrıca 2016 yılında en çok tercih edilen ve en çok satılan spor arabaları arasında Ford Mustang spor arabasının yer aldığı öğrenildi. Araştırmayı yapan IHS Markit global otomotive göre Dünyada en çok satılan spor arabaları arasında Ford Mustang arabalarının yer aldığı öğrenildi. Ayrıca bu arabaların dışında birden fazla spor araba modelleri de yer almakta ve bu spor arabaları da günümüzde güzel görünüm ve daha birçok sebepten dolayı tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır.

Ford Mustang

ABD’de en çok satılan spor arabalarına sahip olan Ford Mustang, adını almış olduğu dünya şampiyonluğu ile duyurmuştur.Üstelik Avrupa ve diğer birçok ülkede en çok tercih edilen spor arabaları arasında yer aldığı için 2016 yılında diğer yıllara oranla tercik edilme sayısının yüzde 6 oranında artış gösterdiği açıklandı.

Hangi Piyasalarda Daha Çok Satılıyor?

Verilen bilgilere göre Ford Mustang spor arabasına Amerika dışında birçok ülkede satışa sunulduğu ve dünya pazarlarında adını duyurduğu açıklandı. Bu spor arabanın en çok tercih edildiği piyasalar arasında, Fransa, İsveç, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Romanya, Finlandiya, Yunanistan Gibi ülkelerin en başta geldi ve bu ülkelerin dışında Avrupa ülkelerinde de tercih edilen spor arabaları arasında yer aldığı öğrenildi. Böylece almış dünya şampiyonluğu ile adını ilk sıralarda duyurmayı başaran Ford Mustang, En çok satan ve en çok tercih edilen spor arabaları arasında yer almıştır. Böylece dünya genelinde en çok tercih edilen ve ilk sırada adını duyurmayı başaran spor arabalar arasında Ford Mustang yer almıştır.

Benzer Yazilar

2014 Chevrolet Corvette Stingray

Ahmet DOĞDU

2018 Paris Otomobil Fuarı

Editor

Gucci tarafından Fiat 500

Ahmet DOĞDU

Klasik Arabalar Hepsine Hayran Kalacaksınız.

Ahmet DOĞDU

Kış Lastiği Neden Gerekli?

Editor

LAND ROVER DC100 SPOR KONSEPT

Ahmet DOĞDU