Image default
Genel

Hurdadan Nasıl Motorsiklet Yapılır: Motorsiklet Tutkunlarına Özel

Motosiklet hobisi olanlar hayatlarını bu tarz bir yaşama endeksleyerek yaşarlar. Motosiklet tutkunları giyim tarzlarından, saç modellerine, evlerindeki mobilya dekorasyonundan izledikleri filmlere, dinledikleri müziklere kadar hep bu tarzı yansıtmaktalar.  Bir motosiklet sahibi olanlar, daha iyisine sahip olmak veya olanla hayat tarzlarını yansıtmayı sürdürürler. Ancak motor tutkusu olup da motosiklet sahibi olmayanlar ya hayalleri ile yaşarlar ya da hayallerini gerçekleştirmek için türlü yolları denerler.

motor-tutkunlari

Motor tutkusu ile motosiklet sahibi olmak isteyenler bazen hurdaları kullanırlar. Maddi durumlarının olmaması da önemli değildir aslında. Bu öyle bir tutkudur ki, sırf hobi uğruna hurda parçalarını kullanarak motosiklet yapanları görürsünüz. Siz de eğer motosiklet tutkunları arsındayım diyorsanız, hurdalardan farklı bir tasarımla, kimsenin sahip olmadığı bir motosiklet sahibi olabilirsiniz. Öncelikle bulunduğunuz şehirdeki hurdalıkları gezmeniz gerekir. İlginç bulduğunuz parçaları toplayarak işe başlamalısınız. Bu belki de birkaç günlük değil, birkaç yıl sürebilecek bir arayış ve bekleyişi ifade eder. Motosiklet hobisi ile gözüne gelmeyecektir ama biran önce tamamlamak için sabırsızlanacaksınız. Hurdalıklarda istediğiniz parçaların çıkması halinde kısa sürede motosikletinizi yapmaya başlarsınız.

motosiklet-tutkunlari

Hurdalıklarda özellikle 1960 ve 1970’li yıllara ait parçalar bulduğunuzda aslında orijinal bir motosiklet sahibi olmaya adım atmışsınız demektir. Motosiklet tutkunları önce akşamlara ait parçaları bulmaya çalışsınlar. Hurdalıkta eski motosiklet veya otomobil parçaları en çok işinize yarayacak hurdalardır. Bir de aradığınız lastikleri bulup tamir edebilirseniz… Değmeyin keyfinize. Motor tutkusu ile hayatının yönünü değiştiren ve motosiklet hobisi ile yaşayanların hurdalıklardan bulduğu malzemelerle yaptıkları motosikletleri de görmeniz gerekir. İnternette bulabileceğiniz örnekler sizi daha da heveslendirecektir. Tüm fonksiyonları düzgün çalışan, mimarisi size ait ve her şeyiyle emeğinizin karşılığı olan bir motosiklete sahip olmak ve onu kullanmak paha biçilemez olsa gerek.

Benzer Yazilar

Erkekte Evlilik Korkusu

Ahmet DOĞDU

Kadınlar En Çok Hangi Erkeklerden Hoşlanıyor

Ahmet DOĞDU

Şekliniz, Yüz Tipiniz ve Saç Durumunuz!

Ahmet DOĞDU

Jilet Mi? Traş Makinesi mi?

Editor

Sarışın Mı Yoksa Esmer Mi?

Ahmet DOĞDU

İş Görüşmesine Giderken Ne Giyilir?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz