Image default
Garaj

Hyundai Genesis G90

Hyundai alışılmış modellerinin dışına girip lüks meraklıları için Genesis markasını kurdu ve markasının ilk lüks modeli de Genesis G90 oldu. Modelin Güney Kore’deki ismi ise EQ90 olarak kayıtlara geçti. Modern ve asil duruşu ile G90 göz doldurdu. Uzun kaputu ile adeta bir uçağı andıran model 2016’nın ikinci yarısında satışa sunuldu.

Hyundai Genesis G90 yüksek kalite malzemelerle oluşturulmuş olup hem iç hem de dış mekanı sade, zarif ve göz alıcı bir şekilde tasarlanmıştır. Tasarımda göze çarpan bir diğer özellik ise konforu ve lüksü bir arada bulunduruyor olmasıdır. Araç koltuğuna oturduğunuzda kendinizi hem güvende hem de oldukça şık hissedeceksiniz. Hyundai Genesis G90 özelliklerinde aracın dışı ne kadar çarpıcı ise içi de o denli göz kamaştırıcı. G90’nın iç tasarımında öne çıkan renk çikolata rengi ve kremdir. Bu renklere birde ahşap kaplama ve 9.2 inçlik bilgi ekranı eklenmiştir. Dıştan bakınca ise en çok dikey stop lambaları ve çok kollu jantları göze çarpıyor.

Piyasaya sürülmeden önce çok sıkı testlere tabi tutulan model yüksek güvenlikli olarak piyasaya sürüldü. Hyundai Genesis G90 test sürüşünden başarıyla çıktı. Bu güven dolu aracın motoru ise ayrıca cazip gelen özelliklerinden biri. 3.8 litrelik V6 GDI motora,3.3 litrelik V6 T-GDI ve 5.0 literlik V8 motor seçenekleri ile Genesis G90 yollarda olacak. Bu motorla G90 6.9 saniyede sıfırdan saatte 100 km hıza çıkabiliyor.

G90; 5205 mm uzunluğunda, 1915 mm genişliğinde, 1495 mm yüksekliğinde, aks açıklığı ise 3160 mm’dir. Ağırlığı ise 2420 kg ile 2595 kg arasında değişmektedir. Bagaj kapasitesi 484 litre olarak göze çarpmaktadır. Otomobil sınıfının en sessiz kabini olarak yaratılmıştır.

Hyundai Genesis G90 özelliklerinden güvenliğe bakacak olursak; araç, akıllı uzun far asistanına, yaya tespit sistemine, arka kameraya, otonom acil frene, aktif kör nokta sistemine ve sürücü konsantrasyon uyarısına sahip. Bu özellikler sahip olduklarından yalnızca birkaçıdır.

Süspansiyon sisteminden kaynaklanan aşırı konforlu yol tutuşa sahip olan Genesis G90 yakıt tüketimi ise 12,2 lt/100 km şeklindedir.

Benzer Yazilar

En İyi Klasik Motosikletler

Editor

En Sağlam 5 Otomobil Karşınızda!

Editor

Karda Araba Kullanmak İçin Ne Yapılır

Ahmet DOĞDU

İkinci El Motor Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey

Ahmet DOĞDU

2015 Ford Mustang

Ahmet DOĞDU

Yeni Nesil Arazi Araçları

Editor