Image default
Kapak

İçki İçmek Erkekleri Koruyor

Her gün belirli miktarda içki içmek erkeklerde kalp rahatsızlıkları riskiniz azaltıyor. İçki içmek çoğu zaman aşırı ve haddinden fazla tüketim, sarhoşlukla bağdaştırılır. Oysa düzenli ve sınırlı içki tüketiminin vücut üzerinde olumlu etkileri de yok değil. Özellikle de erkekler üzerindeki sağlık etkileri. İçkiyi düzenli ve ölçülü şekilde tüketen erkekler de kalp rahatsızlıklarının üçte birden fazla azaldığını söylemek mümkün. İçki içen erkek vücudundaki bu faydalara rağmen kadınların farklı metabolizması sebebiyle, kadınlarda bu faydalar görülmemektedir. 29 ile 69 yaş arasında değişen erkeklerde yapılan araştırmalar sonrasında içkinin faydaları açısından erkeklerde olumlu etkiler gözlemlenmiştir.

Subject: Ellie photos On 2013-04-16, at 3:33 PM, Murdoch, Sarah wrote: drink.jpg

Her gün ortalama 90 gram içki içmek karşılığında, haftada 16 litre bira veya 8 şişe şarap içmeğe eş değer oluyor. İşte bu kadar içki içen erkek bünyesinde, kolesterol ve kalp rahatsızlıklarının azaldığı gözlemlenmiştir. İçkinin faydaları olarak görülen bu araştırmada, bir kadehten az votka tüketimi gerçekleşmesi halinde kalp rahatsızlıkları yüzde 35 oranında azalmaktadır.

Günde 3 ile 11 kadeh votka tüketimi sağlayan erkeklerde ise kalp rahatsızlıkları riski yüzde 50 azalmaktadır. Alkol tüketiminde dikkat edilmesi gereken farklı içkilerden aynı ölçüleri aşmadan ve çok fazla aşırıya kaçmadan bu tüketimi süreklilik haline getirmenin gerekliliğidir. İyi kolesterolün de vücutta birikmesini sağlayan içki aynı zamanda kötü kolesterolün de vücutta birikmesini engellemektedir.

icki-icmenin-yarari

Bu araştırmaya zıt araştırmalar ve sonuçları da yok değildir. içki içmek özellikle süreklilik arz ediyorsa kalp krizinin artacağı yönündeki araştırmalar da vardır. Ancak genellikle sürekli ancak ölçülü içkinin kan değerlerinin ve kalp krizi riskinin azalttığı birçok bilim adamı tarafından kabul görmektedir. Özellikle içki içen erkek vücudundan bunun gibi faydalı etkiler bırakan içkinin faydaları, içki türünün cinsine ve içiliş şekline göre de değişiklikler görülebilmektedir.

Benzer Yazilar

Erkeklerde Uykusuzluğun En Önemli 3 Sebebi

Erkek Yemek Yapar Mı?

Ahmet DOĞDU

Yaratıcı ve Bir O Kadar Eğlenceli Kupalar

Ahmet DOĞDU

Votka Çeşitleri ve Ülkeleri

Ahmet DOĞDU

Kaybedenler Kulübü Mü Dövüş Kulübü Mü?

Ahmet DOĞDU

2011 de vizyona giren Türk filmleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz