24.9 C
Istanbul, TR
Çarşamba, Tem 17, 2019
Vajinalog + 18

İdeal Seks Süresi Ne Kadar Olmalı?

İdeal seks süresi hakkında uzun olması gerektiğine dair yanlış bir kanaat vardır. Erkeklerin gücünü gösterme dürtüsü, eşini memnun etme telaşı seks süresi konusunda bizleri fazla olması gerektiği yönünde bir önyargıya itmektedir. Oysa ideal seks çok uzun olmayan ama şehvetli ve tutkulu bir ilişkini tarifi ve orantılı süresidir.

ideal-seks-suresi-ne-kadar

En heyecanlı, arzulu ve şehvetli sevişmelerin bile süreleri çok uzun değildir. bu sebeple ideal seks süresi sanılanın aksine uzun değil, kısadır. Çok uzun uzun sevişmenin de sekse fazlaca huzur ve heyecan verdiğini söylemek zordur. Erkeklerin birçoğu için kadınlarının fantezi dünyasındaki gibi olmalarını istemek doğal hakkıdır. Aynı şey kadınlar için de geçerlidir. Ancak ideal seks sanılanın aksine farklı gerçeklere de uğrayacaktır.

Bu nedenle çiftler arasında seks konusunda, hayal kırıklıkları ve bekleneni bulamama gibi sorunlar da ortaya çıkar. Özellikle de süre konusunda takıntılı çiftler bu konuda hayal kırıklığına uğrayabilirler. Sürenin uzun olması beklentisi yanlış olacaktır. Seks süresi cinsel başarının bir göstergesi değildir. Bu noktada çiftler süreyi konuşmamalıdır. Özellikle erkekler uzun süreli seksin kendilerinin başarılı olduğunun bir göstergesi olarak görmektedir. Oysa ki seksin verimli ve zevk verici olması için, doyuma ulaşma anı önemlidir. Yani kısa sürede de doyuma ulaşılabilir. Ön sevişme ve çiftin birbirine duyduğu şehvet bu sürenin azalmasına neden olacaktır.

ideal-seks-suresi

Birçok ülkede yapılan araştırmalar gösteriyor ki ideal seks süresi 10 dakikadır. Burada seks süresi 4 dakika ile 13 dakikalık bir sınır içerisinde incelenmiştir. Buna göre ideal seks isteyen çiftlerde, zevk ve heyecanın üst düzeyde olduğu birleşmelerde 4 dakika yeterli bir süredir. 10 dakikanın ortalama ve en çok zevk alınan süre olduğu tespit edilen araştırmalarda 13 dakika ve uzun sürelerde ise çiftlerin yorucu ve acı duydukları sevişmeler yaşadıkları tespit edilmiştir.

Benzer Yazilar

FITNESS MODEL JULIA GILAS

Ahmet DOĞDU

Ateşli Bir Gece İçin Bunları Uygulayın!

Editor

Brooklyn Decker

Ahmet DOĞDU

İlk Defa Cinsel İlişkiye Girecek Erkek Ne Yapmalı?

Editor

Evlilikte Cinsel Açıdan Sorun Yaşamamak İçin 5 Altın Kural

Editor

Sekste Prezervatifin Önemi Nedir?

Editor