Image default
Vajinalog + 18

İdeal Seks Süresi Ne Kadar Olmalı

İdeal cinsel ilişki süresi çoğu çift için farklı olabilir. Ama araştırmalar belirli bir sürenin ideal olduğunu ortaya koymaktadır. Her ne kadar her çift veya birey için bu süre değişse de ortalama bir süre ideal seks için yeterlidir. Cinsel ilişki süresi ortalama ne kadardır diye soran çiftlerin sayısı hayli fazla. Ayrıca cinsel doyum için iki ilişki arası süre de oldukça önemlidir.

Uzun Sürmüyor

Birçok birey ve elbette özellikle de erkekler için ideal cinsel ilişki süresi uzun olmalıdır. Ancak bu önyargı hayli yanlış ve hatalıdır. Yaşanılan tutku dolu ve heyecanlı cinsel dürtüler ve ilişkiler bile sanılanın aksine oldukça kısa ve sıradan geçiyor. Cinsel ilişki süresi ortalama ne kadardır denildiğinde çiftlerin orgazm olmaları ifade edilir. Ancak burada kadın ve erkek için ayrı süreler olabilir. Çiftler büyük bir heyecanla birbirlerini arzularlar. Sonrasında tüm gece sürecek bir ilişkiyi hayal ederler. Bunu çeşitli fantezilerle süslerler. Ancak görürler ki cinsel ilişkileri ve duydukları haz sanılan aksine kısa sürmüştür. Hatta iki ilişki arası süre uzun ve sancılı bir bekleyişle geçecektir.

Süre Önemli Değil

Çiftler beklentileri yüksek tutarlar. Tüm gece veya tüm günü sevişerek geçirmeyi hayal ederler. Oysa ideal cinsel ilişki süresi için bir önyargı oluşturmak ve elbette beklentiyi yüksek tutmak sonucun hüsranla sonuçlanmasına sebep olacaktır. özellikle ülkemizde cinsel başarı ve cinsel mutluluğun uzun sürem bir yatak ve cinsel hayatla eşitlendiği ifade edilir. Cinsel ilişki süresi ortalama ne kadardır sorusuna toplumumuzda verilen, özellikle erkekler tarafından, cevap hayli uzun süreleri kapsar. Oysa cinsel ilişkideki mutluluğu ve alınan haz duygusunu çiftlerin birleşmeden aldıkları zevkle ölçmek gerekir.

Ortalama Süre Nedir?

Cinsel ilişki içerisinde olan  çiftler için yapılan birçok araştırma gösteriyor ki ideal cinsel ilişki süresi 10 dakika sürmektedir. Burada 4 dakikanın üzerinde bir süre yeterlidir. 4 dakikanın altı ise sorunlu bir cinsel ilişkiyi ifade eder. Ayrıca yapılan araştırmada çiftlerin 13 dakika ve üzeri cinsel ilişkileri hayli yorucu ve zorlayıcı olarak buldukları saptanmıştır. Üstelik iki ilişki arası süre çok kısa olmamalı. Çiftler hemen ikinci bir birleşme için kendilerini zorlamamalı ve gerekli heyecanı yakalamayı beklemelidirler.

Benzer Yazilar

Kendini Çeken Modeller

Ahmet DOĞDU

Bar Refaeli

Ahmet DOĞDU

Adriana Lima

Ahmet DOĞDU

Yoga Yapmayan Erkek Kalmayacak Vol.3

Ahmet DOĞDU

Dövme Sanatı Ve Kadınlar 6

Ahmet DOĞDU

Erken Boşalma Sorunu Nasıl Çözülür?

Yorum Yaz