Image default
Genel

İDEAL SEKS SÜRESİ NEDİR?

İdeal seks süresi nedir diye düşünüldüğü zaman herkesin farklı bir şey söyleyebileceği ve kişiden kişiye değişmesi bir yana ülkeden ülkeye bile değişiklik gösteren bir süredir. Partnerlerin istek, yorgunluk, stres düzeyine göre bile farklılık gösterebilmektedir. Ancak genel olarak ön sevişme ile birlikte toplamda 45 dakika ile bir saat arasında değişiklik gösteren bir süreden genellikle bahsedilmektedir.

Yapılan Araştırmaya Göre

İdeal seks süresini belirlemek amacıyla yapılan bazı araştırmalara göre ön sevişme süresi dahil edilmeden ideal süre 5.4 dakika olarak belirlenmiştir. Bu araştırma boyunca partnerler sevişmeye başlamadan önce bir kronometre aracılığı ile süreyi başlatmışlar ve kronomotreyi sevişme bittiği anda kapatmışlardır. Bu arada geçen süre belirlenerek ideal süre ortaya konmuştur.

Araştırmaya 500 çift katılmış ve katılan çiftler arasında ülkesel farklılıklarında da dahil olduğu birçok farklı parametre devreye girmiştir. İdeal seks süresi belirleme çalışmaları süresince partnerler genel olarak ön sevişme dahil edilmeden 4-10 dakika içerisinde sevişmelerini sonlandırmışlardır. Bazı kişilere göre yapılan bu araştırmanın sonuçlarının tartışmalı olduğu fikri ortaya atılmıştır. Çünkü kişiler kronometre tuttukları için etkilendikleri ve doğal sürecin sekteye uğradığı fikri yapılmıştır.

Seksin Süresi

İdeal seks süresi esasında kişilerin kendilerini tanıyarak belirleyebilecekleri bir süredir ve her zamanki koşulları birbiri ile aynı olmayacağı için her seferinde aynı sürenin geçmesi beklenemez. Kişilerin sosyal ihtiyaçları, beklentileri, yorgunluk düzeyleri ve istekleri her seferinde her iki partner için de değişiklik gösterdiğinden dolayı sevişme süresi de değişkenlik göstermektedir.

Bu nedenle kişiler kendi ideal sürelerini zamanla yaşayarak partnerlerindeki değişimleri de göz önünde bulundurarak belirleyebilirler. Her seferinde partnerden ve kendilerinden aynı performansı beklemeleri de pek adil olmayacaktır. Zira bazı sağlıkla ilgili durumları da göz önünde bulundurmaları faydalı olacaktır.

 

Benzer Yazilar

Bana Sevgilini Söyle Sana Hediyeni Söyleyim

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Vazgeçilmezi Karizmatik Saç Modelleri

Jilet Mi? Traş Makinesi mi?

Editor

Seyahat Tutkunlarına Hediye Edilecek Aksesuarlar

Editor

Kadınların 5 Acımasız İntikam Planı

Ahmet DOĞDU

Kadınları Etkileyen Kokular

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz