Image default
Erkek Sağlık

İktidarsızlığın 4 Nedeni

Modern zamanlarda erkeklerin en büyük sorunlarının başında ereksiyon sorunları gelmektedir. Sağlık her insan için önemlidir ancak cinsel sağlık erkekler açısından farklı bir hassasiyete sebep olmaktadır. Bu bakımdan bu alanda yaşanan bütün sorunlar daha da ayrıntılı araştırılmaktadır. Genel olarak iktidarsızlığın 4 sebebi bulunmaktadır. Bu sebeplere dikkat edildiğinde iktidarsızlık çözümü sağlanabilecektir.

1- Yaşam Tarzınıza Dikkat Edin

Ereksiyon sorunlarının başında kişinin yaşam tarzı gelmektedir. Sürekli ve yüksek miktarlarda alkol kullanımı çok ciddi bir şekilde iktidarsızlık nedenleri arasındadır. Yine sigara kullanımı da ereksiyon problemlerinin başlıca sebepleri arasında gelmektedir. Çünkü sürekli olarak ve yüksek miktarlarda alkol ve sigara tüketimi, vücuttaki damarların tıkanmasına sebebiyet vermektedir. Bu yüzden penise giden damarlar tıkanacak ve yeterli kan pompalanamayacağından iktidarsızlık meydana gelecektir. Yine fazla kilolar ve spor yapmamak da risk grubuna girmeye sebep olabilecektir.

2- Geçirilen Cerrahi Operasyonlar

Mesane kanseri ve prostat yüzünden geçirilen ameliyatlar iktidarsızlığa sebep olabilmektedir. Bazı durumlar kalıcı bazıları ise geçici olabilmektedir. Eğer penis bölgesindeki damar ve sinirler zarar görmediyse, ameliyat sonrası yaklaşık olarak altı ila on sekiz ay içinde normale dönülmektedir.

3- Kullanılan İlaçlar

Kullanılmakta olan antideprasan ya da diğer düzenleyici ilaçlar ereksiyon sorunlarına yol açabilmektedir. Özellikle de bir takım ilaçların yan etkileri arasında iktidarsızlık görülebilmektedir. Bu tür ilaçlar kullanıyorsanız mutlaka ama mutlaka vakit kaybetmeden doktorunuza başvurmayı ihmal etmeyiniz.

4-Psikolojik Sorunlar

Günümüz yaşantısının getirmiş olduğu sorunlar birçok insanı etkilemekte ve stres durumlarını arttırmaktadır. Özellikle de iş hayatında yaşanan, sorunlar kişilerin özel hayatlarına yansıyabilmektedir. Bu sorunlar erkeklerde iktidarsızlık belirtileri yaşanmasına sebep olabilmektedir. Ereksiyon sorunu yaşayan erkeklerin yüzde on ile yüzde yirmi arasında değişen rakamı, yaşamış olduğu psikolojik sorunların iktidarsızlığa yol açtığını söylemektedir.

Benzer Yazilar

Göbek Yapan Arkadaşlar

Ahmet DOĞDU

Bilimsel olarak, tıraş sonrası losyonlar ne işe yarar?

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Burun Estetiği

Ahmet DOĞDU

Çalma Hastalığı Nedir? Nasıl Tedavi Edilir

Editor

Erkekler İçin Sağlıklı Saç Uzatma

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Jinekomasti Ameliyatı Yayılıyor

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz