Image default
FelsefErkek

İlişkide En Çok Karşılaşılan Kadın Tipleri

Kadın erkek ilişkilerini anlamak zordur. Hemen her ilişkinin kendine özgü farklılıkları bulunduğu gibi, her ilişkide karşılaşılan problemler ve kadın erkek tipleri de benzerlik gösterebilir. Her ne kadar kişilikleri, tipleri farklı da olsa, olaylara verdikleri tepkiler ya da karakterleri nerede görülürse görülsün kadınların hemen hemen aynı tarzda olduklarını yansıtmaktadır. Kadın psikolojisini anlamak her ne kadar pek mümkün görünmese de, en azından verecekleri tepkiyi bilip, ona göre davranmanız ilişkinizin seyrini değiştirebilir.

kadin.jpg

Ailesine düşkün olması zararlı mı?

Kadının ailesine düşkünlüğü bazı erkeklerin gözünde büyük bir kriterdir. Ailesine düşkün olan kadının evcimen olacağı, evlilik süresince de yuvasına sahip çıkacağı düşüncesinde olan erkeklerin sayısı azımsanmayacak derecededir. Ayrıca, ailesine düşkün olan kadının, kendi ailesine de değer vereceğini düşünürler.

anneci-kadinlar.jpg

Ancak farklı bir bakış açısına göre de özellikle annesine düşkün kadınlar ile ilgili olarak, ilişkiye annesinin de müdahil olacağı düşüncesi yaygın olarak tedirginlik yaratmaktadır. Bu nedenle özellikle de annesine düşkün olan kadın, erkekler açısından tedirginlik sebebi olabilir.

Hava Mı Gösteriş Mi?

Kadınlar ile ilgili karşımıza çıkan en büyük tarzlardan biri de gösteriş merakıdır. Kadınların aldıkları bir eşyayı ya da sevgilisini bile başkalarına göstermeleri ya da hava yaparcasına bir tarz ile bakmalarının nedeni henüz çözülebilmiş değildir.

dedikoducu-kadin.jpg

Dedikodu Değil, Bilgi Paylaşımı…

Her ne kadar erkekler de kadınlardan bu konuda geri kalmasa bile, dedikodu deyince direkt olarak kadınlar insanın aklına gelir. Bir bütün gibidir. Ancak, kadınlar tabiri caizse dedikodunun dibine vursa bile, içlerinde dedikodu yaptıklarını kabul edenlerinin sayısı yok gibidir.

Biraz Bekler Misin, Makyajım Bitmedi…

Kadınlar pazara bile giderken makyajını tam anlamı ile yapıp dışarı çıkarlar. Ne gerek var derseniz, en büyük hatayı yaparsınız. İşte size bir tartışma nedeni. Çünkü kendisi için makyaj yaptığını savunacaktır ve siz de saatlerce beklemeye alışmalısınız bu durumda.

Benzer Yazilar

Erkeklerin Sarışın Esmer Seçimindeki Bilimsel Gerçek!

Kadınları Etkileyen Kokular

Ahmet DOĞDU

Kin Tutmak ya da Tutmamak

Ahmet DOĞDU

Çapkın Erkek Kendini Nasıl Ele Verir?

Ahmet DOĞDU

Kimdir bu eski manita?

Ahmet DOĞDU

Erkeğin Dolabında Olması Gereken 5 Parça

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz