Image default
FelsefErkek

ilişkide özel Alanları korumak

iliskideozelErkek veya kadın; her insanın özel bir dünyası, kendine has özel zevkleri vardır. Bunların her bir cins için belirgin olanları mevcut olmakla beraber; genel olarak erkeklerin hoşlandığı kabul edilen hobi ve etkinlikleri seven kadınlar da vardır. Veya bunun tersi de söz konusu olabilir. Bu tür sınıflandırmaların belli bir mantığı vardır ama mutlak doğru değildirler.
Kadın-erkek ilişkilerinde tarafların birbirlerinin zevklerine bir oranda eşlik etmeleri elbette gereklidir; yoksa yaşanan şey bir ilişki olmaz. Mesela pek tercih etmediğiniz tarzda bir filmi partneriniz hoşlandığı için onunla beraber izlemek, deniz kenarı tatillerinden hoşlandığınız halde arada bir bir kültür turuna katılmak gibi şeyleri yüksek prensiplerinizden büyük ödünler vermek olarak düşünmeniz gerekmez. Hayatta her şeyi kendimiz için yapmayız. Kendiniz için yapmaktan zevk aldığımız şeyleri bütünüyle feda etmemek kaydıyla; arada bir bazı şeyleri de partnerinizin gönlü olsun diye yapmak ona verdiğiniz değeri de gösterir. Unutmayın; herkesin bazen böyle şeylere ihtiyacı vardır.
İlişkilerle ilgili birçok konuda olduğu gibi bu konuda da önemli olan; dengeyi sağlamaktır. Kendinden, kendi hobileri ve özel ilgilerinden tamamıyla vazgeçmek insanı eksiltir, üzer ve sıkar. Fakat bir ilişkiniz varsa bütünüyle kendine dönük yaşamak, ‘sen kendi işine bak, ben de benimkine bakayım’ diye düşünmek ve böyle davranmak da ilişkiyi olumsuz etkiler. Doğru olan; hem kendinize, hem de birbirinize zaman ayırmaya dikkat ve gayret etmektir.

Benzer Yazilar

İlk Buluşmada Bunları Yapmayın

Kadın Erkek ilişkilerinde Güven

Ahmet DOĞDU

Uzmanından Herkesin Yapabileceği Para Biriktirme Yolları

Ahmet DOĞDU

Bir Kadın İçin Rekabet Etmeye Hazır Mısınız?

Erkekler Özel Günleri Neden Hatırlamaz

Ahmet DOĞDU

Kız Babalarının Karakteristik Özellikleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz