Image default
FelsefErkek

İlişkide Yapılmaması Gerekenler

İlişkilerde insanlar her zaman birbirleriyle ilgili hayaller kurarlar. Evlenmek, ev almak, araba almak, çocuk yapmak ve bunun gibi büyük çapta bir sürü hayaller kurar insan. Bunları da gerçekleştirmek için sabırsızlanır. Ancak bu şekilde büyük hayallerin gerçekleşmesi için karşınızdakini de aynı hayalleri kurması yani aynı şeyleri istemesi gereklidir. Eğer karşınızdaki kişi bu şeyleri istemiyorsa derin sorunlar ortaya çıkacaktır. Bu yüzden eğer bir ilişki yaşıyorsanız mutlaka ama mutlaka sadece kendi başınıza plan yapmamalısınız. Özellikle önemli konularda karşınızdakinin farklı fikirleri olabileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Bu şekilde kadın erkek ilişkisi nasıl olmalı sorusunun en temel cevabını bulmuş olursunuz.

kadin-erek-iliskisi-nasil-olmali.jpg

Her Kavga Sonrası Bir Sonraki Daha da Şiddetli Olacaktır

İlişkilerde mümkün olduğunca kavgalardan kaçınmak gereklidir. Tabi ki her ilişki de bir takım sorunlar olacaktır. Zaten eğer sorun yaşanmıyorsa birileri bu sorunları perdeliyor ve yapmacık davranıyor olabilir. Ancak er zaman sorunları sakin bir şekilde ve kavga yapmadan atlatmak gereklidir. Bir ilişkide çok sık kavga etmek çok tehlikelidir. Çünkü her kavgadan sonraki diğer kavganın dozajı daha da artacak ve bir gün geri dönülmeyecek şekilde hatalar yapılabilecektir. Yine özellikle ilişkilerin ilk dönemlerinde olmak üzere genel olarak çok aşırı yakın olmak iyi değildir. Utulmamalıdır ki her insanın kendine özel bir alanı vardır. Nefes almak istediği zamanlarda bu alana kaçmakta ve kendini dinlemektedir. İşte sevgilimizin her şeyini bilir her şeyine karışırsanız bir müddet sonra sorunlar olduğundan sakin bir kafayla olanları değerlendirebilecek yetiyi kaybedebilir. Bırakın zihinlerinde size açmadığı alanlar olsun ki bazı dönemler kendini gerçekleştirme şansı bulsun.

kadin-erkek-iliskisi-kitap-gibidir

İnsanı Değiştirmeye Çalışma

İnsan ilişkilerinde ve özellikle de kadın erkek ilişkilerinde yapılan en büyük hataların başında karşıdaki insanı değiştirme çabasıdır. Her insan başlı başına bir dünya ve kendine has özellikleri olan bir varlıktır. Özellikle kadın erkek ilişkisi kitap gibidir. İnsanların yaşadıkları, maruz kaldığı olaylar, aldığı eğitim, geçirdiği çocukluk gibi birçok faktör bu kitabın sayfaları gibidir. Bu bakımdan bir insanı değiştirmeye çalışmak onun yaşadığı birçok şeyi görmezden gelmek demektir ki bu da bir ilişki için yapılacak en büyük hatadır.

insanlari-degistirmeye-calisma.jpg

Benzer Yazilar

Kadınlar Erkeklerin En Çok Neresine Bakıyor?

Ahmet DOĞDU

Babalar Niçin Erkek Çocuk İster?

Editor

Erkeklerde Özgüven Eksikliği Belirtileri

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Partnerlerine Sormaya Çekindiği Sorular

Kadınların Şifresini Çözün

Ahmet DOĞDU

Eşinizin Size Yalan Söylediğini Nasıl Anlarsınız?

Yorum Yaz