Image default
Genel

İlişkilerde Erkeklerin Kadınlara İtiraf Etmekten Korktuğu 8 Şey

Genellikle erkeklere yüklenen bazı kalıplaşmış özellikler var, erkek adam ağlamaz, korkmaz, her zaman sekse hazırdır gibi… Oysa gerçek şu ki, erkek ya da kadın fark etmez, tüm insanların içinden atamadığı endişeleri, özgüven kaygıları ve hayatın omuzlarına yüklediği pek çok sorunu var.

Kadınlar sıkıntı ve üzüntülerini dile getirmekte erkeklere göre daha açık ama pek çok erkek için bu dünyanın en zor şeyi. Peki, siz erkeklerin itiraf etmekten korktuğu, çekindiği ya da fazla dile getirmemesi gerektiğine inandığı şeyleri bilmek ister misiniz?

İşte erkeklerin ilişkileri sırasında itiraf etmekten korktuğu 8 şey ;

1. “Nasıl göründüğünüz bizim için sandığınız kadar önemli değil!”

Erkeklerin neyi güzel ya da çekici bulduğuna dair kadınların fikirleri ile onların gerçekten beğendiği kadınlar arasında bazen gerçekten uçurumlar oluyor. Sarışın, müthiş vücuda sahip ünlü bir mankeni milyonlarca erkeğin beğendiğini söylemek hata olmaz ama bir erkeğin karşı cinsi beğenmesi için sadece bunlar yeterli değil. Dağınık kıvırcık saçlar, makyajsız ama gülümseyen doğal bir yüz, yumuşacık bir ses tonu ya da güçlü bir karakter, ne kadar iyi bir anne olacağınıza dair hissettikleri çoğu zaman pek çok erkek için estetik harikalarının ötesinde bir anlam taşır.

“Sürdüğünüz rujun rengi ya da kullandığınız parfümün alt notaları hakkında bu kadar endişelenmenize gerek yok… Emeğinizi ilişkimize harcarsanız her şey daha güzel olacak.”

2. “Bazen tek ihtiyacımız bizi dinlemeniz ve anladığınızı söylemeniz.”

Erkeklerin daha az konuşuyor olması söyleyecek daha az şeyleri olduğu anlamına gelmiyor. Sadece konuşmak ve anlatmak için biraz daha cesaretlendirilmeye ihtiyaçları var.

“Sizi dinlememizi istiyorsanız siz de zaman zaman bizi dinlemenize ihtiyacımız olduğunu hatırlayın. Her sıkıntımıza bir çözüm önerisi ile gelmenizi de istemiyoruz, bazen bizi dinlemeniz ve anladığınızı, yanımızda olduğunuzu hissettirmeniz yeterli.”

3.“Annemiz bizim için her zaman dünyanın en değerli insanlarından biri olacak. Size aksini söylesek bile bu konudaki fikrimiz asla değişmeyecek.”

Daha fazla açıklamaya gerek var mı?

“Annemiz her zaman bizim kraliçemiz olacak. Buna saygı duymanızı bekliyoruz.”

4.“Güçlü kadınlar her zaman daha çekicidir.”

Asla itiraf etmeseler ve zaman zaman tehlikeli olduklarını düşünseler de erkekler güçlü kadınları her zaman daha çekici bulur. Çünkü güçlü ve ayakları üzerinde durmayı bilen kadınlar akıllı kadınlardır.

“Güçlü ve akıllı bir kadının sizin hayatının bir parçası yapmaya değecek kadar özel olduğunuzu düşünmesi gurur verir.”

5. “Size kraliçe gibi davranmak hoşumuza gidiyor, ama bunun fark edilmesini istiyoruz.”

Gururlarının okşanması tıpkı kadınlar gibi erkeklerin de kendilerini iyi hissetmesini sağlar. Bir kadın için yaptığı fedakârlık ya da yardımın fark edilmesi erkekler için çok önemli.

“Sevdiğimiz kadını ara sıra şımartmak, ona kendini dünyanın en özel insanı gibi hissettirmek hoşumuza gidiyor. Bu en sevdiğiniz çiçeği hatırlamak kadar basit bir şey olsa da bunu takdir edin ki sık sık tekrarlayalım.”

6. “Hayatınızdaki en önemli insanlardan biri olduğumuzu hissetmek bizi mutlu ediyor.”

En iyi arkadaşınız, kariyerinize yön veren yöneticiniz, aileniz, kuzenleriniz… Pek çok kadının hayatında önemli bir sürü insan var. Erkekler ilişkinin hangi aşamasında olursa olsun bu önemli insanlar arasında olduğunu hissetmek istiyor. Bu kadın ya da erkek ilişkideki her taraf için geçerli aslında.

7. “Fikrimizi sormanız gururumuzu okşuyor.”

Saygı duyduğumuz, görüşüne önem verdiğimiz insanların fikirlerini almak isteriz. Erkekler de konu ne olursa olsun onların fikirlerinin sorulmasından mutlu oluyor, çünkü bu ona ve düşüncelerine önem verildiğinin bir göstergesi.

“Sadece nasıl göründüğünüzle ilgili ya da dışarda ne yiyeceğimizle ilgili değil, kariyeriniz ya da arkadaşlarınızla yaşadığınız sorunlar gibi kişisel konularda ne düşündüğümüzün sorulması çok güzel bir duygu.”

8. “Beğenilmek sadece size özel bir ihtiyaç değil, beğenildiğimizi hissetmek bizi mutlu ediyor.”

Bu giydiği gömlek, saçlarının şekli ya da gülünce ne kadar yakışıklı göründüğü olabilir. Erkekler de tıpkı kadınlar gibi beğenilmekten, beğenildiklerinin hissettirilmesinden mutlu olur.

“Bazen sadece bize bakarken gözlerinizin parlaması bile o gün kendimizi çok iyi hissetmemizi sağlayabilir. Ama ara sıra bunu bize söylemekten de çekinmeyin.”

Benzer Yazilar

Gözde Bekarlar 2019

Editor

Erkek ve Sakal

Sigarayı Nasıl Bırakırsınız?

Ahmet DOĞDU

Çekici Bir Erkeğin Ses Tonu Nasıl Olmalıdır?

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Can Düşmanı: Anne ve Eş Arasında Kalmak

Tıraş Olurken Yüzün Tahriş Olmasını Engellemenin Yolları

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz