Image default
FelsefErkek

İlişkinizin Bitme Nedeni Siz Misiniz?

Her insan mutlu bir birliktelik istemekte ve bunu başarmanın yollarını aramaktadır. Kimileri bunu başarabilmekte ve uzun ilişkinin sırrı bulunmakta, kimileri de mutsuz bir ilişki yaşamakta ve sonunda bitirmektedir. İnsanlar genel de ilişkilerinde ki sorunları karşı tarafa yüklemektedirler. Ama unutulmamalıdır ki karşı tarafın sorumluluğu olduğu kadar sizin de sorumluluklarınız vardır ve belki de ilişkiler sizin hatalarınız yüzünden sonlanmaktadır.

İnsanları Değiştirme Çabası ve Her Şeyi Anlatma Hastalığı

İnsanlar genelde iyi şeyleri kendilerinde köyü şeyleri başkalarında aramaya meyillidirler. Durum böyle olunca da çoğu zaman kendi hatalarını görmemekte ve suçu karşı tarafa yükleyerek karşı tarafı değiştirmeye çalışmaktadırlar. Değişim isteğine maruz kalan karşı taraf için durum hiç de kolay olmayacaktır. Hele bir de bazı konularda haklılık payı var ise. Bu yüzden kişi mutlaka bir gün bunalacak ve sizin onu değiştirme çabalarınız ilişkinin bitmesine sebep olabilecektir. İlişkilerde yapılan en temel hatalardan birisi sizi en az sevgiliniz kadar iyi tanıyan dostlarınızla yaptığınız konuşmalardır. Sevgilinizle aranızda geçen çok özel konuları yine bir o kadar yakın olduğunuz dostlarınıza anlatmanız ilişkinize zarar verebilmektedir. Çünkü bunu duyan sevgiliniz bu durumdan oldukça rahatsız olabilecektir. Bu bakımdan uzun ilişkinin sırrı biraz ketum olmaktan geçer.

Büyük Tehlike; Sosyal Medya Bağımlılığı

Günümüzün en büyük tehlikelerinden birisi de sosyal medya bağımlılığıdır. Teknolojinin hızla gelişmesi internet ve mobil teknolojileri de çok hızlı bir şekilde geliştirmiş ve hemen hemen herkes, yanında taşıyabildiği mobil cihazlar vasıtasıyla her an internete girer olmuştur. Bu da kişilerin gün içinde çok fazla zaman kaybetmesine, dikkatlerini dağıtmalarına olanak vermiştir. Hal böyle olunca da bu durum ilişkilere de yansımaya başlamıştır. Kişiler ilişkilerine gereken önemi verememeye başlamışlar ve de mutsuz bir şekilde ilişkiler sonlanmaya başlamıştır. Bir önemli husus da karşı tarafın nelerden hoşlandığı, neler yapmayı sevdiği gibi konulara duyarsız kalınması olayıdır. Bu şekildeki davranışlar yüzünden birlikte keyifli vakit geçirilememekte ve ilişkilerdeki mutluluk sona erdiğinden ilişkiler sonlanmaktadır. Ve bir ilişkinin bittiğini nasıl anlarsın sorusunun cevabı; Ortak keyif almak bitmişse, o ilişki bitmiştir şeklinde olmalıdır.

sosyal-medya-bagimliligi-iliskinizi-bitirebilir.jpg

Benzer Yazilar

Platonik Aşık Erkek Davranışları Nelerdir?

Ahmet DOĞDU

Erkek Burçları ve En Belirgin Özellikleri

Ahmet DOĞDU

Kadınların Vazgeçilmez Erkeği Nasıl Olunur?

Editor

Erkeklerin Gözünde Evlenilecek Kız Tipi

Ahmet DOĞDU

Kadının Erkek Gözünde Değeri

Ahmet DOĞDU

Eşinizin Size Yalan Söylediğini Nasıl Anlarsınız?

Yorum Yaz