Image default
FelsefErkek

İlişkiyi Bitirecek 3 Klişe Erkek Konuşması

Bir Erkek Ayrılmak İsterse

Bu yazımızda erkek ayrılmak isterse nasıl davranır bundan bahsedeceğiz. Erkekler genelleme yaparsak ilk başlarda bahsedeceğimiz klişe konuşmaları yapmazlar. Daha çok kadını kendinden uzaklaştırmak için atacakları ilk adım, onlardan yavaş yavaş uzaklaşmak, ilgiyi kesmek, aramaları azaltmak, umursamaz tavırlara girmek vb. gibi davranışlarda bulunmaktır. En başlarda kadınından uzaklaşan erkek kendini tartmak isteyeceği için ayrılık konuşmasına balıklama dalmak istemez.

Ama ilişkiyi kafasında bitiren erkek için artık bir sonraki adımı atmanın zamanı gelmiştir. Klişeleşmiş, yeterli açıklamanın yapılmadığı ayrılık konuşmaları. Erkekler bu konuşmaları yaparken, kısa yoldan karşı tarafı ayrılmaya ikna etmek isterler. Detaylı, konunun nasıl buralara geldiğiyle alakalı konuşmaları yapmak istemeyen erkek nüfusu çok fazladır. Bu konuşmadan sonra kadın ayrılıkla alakalı aynı şeyleri düşünmüyor ya da istemiyor olabilir. Bu sebeple erkek ilişkiyi bitirmek isterse yani bu kararında ısrarcıysa klişeleşmenin en üst seviyesine çıkmanın vakti gelmiştir. Hadi bu noktada neler konuştuklarından kısaca bahsedelim.

erkek-iliskiyi-bitirmek-isterse.jpg

Biraz Ara Verelim

Zaten kendi kararından da emin olmayan erkek belki ilişkiyi özlemekle kurtarırız düşüncesiyle ilk aşamada bu cümleyi kurmak isteyecektir. Ansızın ayrılmak istediğini söylemek yerine yumuşatılmış, kendince geçerli bir sebep sayılacak biraz ara verelim cümlesi kadınlara söylenen en sık cümlelerdendir. Kurtarıcılığı asla inkâr edilemez. Çünkü kadınların genel tavrına bakılacak olursa ara vermek isteyen bir erkeğin geri döneceği düşüncesiyle olumsuz bir yanıt vermeyecektir.

ayrilmak-isteyen-erkek-ne-yapar.jpg

Sorun Sende Değil Bende

Erkek ilişkiyi bitirmek isterse; işte bu cümle ayrılmak isteyen fakat karşı tarafı üzmek, incitmek istemeyen erkeğin sözleridir. Bir önceki biraz ara verelim cümlemize göre daha kararlı ama daha vicdanı olan bir cümledir. Karara netlik katar, kadının sorunu kendinde arayarak çok fazla üzülmemesini sağlar. Bu cümlenin altını besleyecek bir konuşma gelecek olan kötü tepkilerin en aza inmesine yardımcı olacaktır.

ayrilmak-isteyen-erkeklerin-davranislari.jpg

Bu İlişki Artık Beklentimi Karşılamıyor

İşte bu diğer iki cümlemize göre daha kırıcı, daha net, daha kendine dönük düşüncelere sahip bir cümlemiz. Karşı tarafta duyulduğunda tokat etkisi yaratacak kadar incitici ama bunun yanı sıra bir o kadar ikna edici olabilir. İlişkinizin boyutunu tamamen aşağıya çekmek isterseniz eğer bu cümle tam size göre. İlişkiyi kafasında bitiren erkek için bulunmaz cümle budur.

Benzer Yazilar

Futbolu Seven Kadın Erkekler İçin Çekici mi?

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin Hobiler

Ahmet DOĞDU

Aşkın Tartısı Yoktur

Editor

Kadın ve erkeğin inanılmaz yarışı

Ahmet DOĞDU

Erkekler Hakkında 7 Çarpıcı Gerçek

Ahmet DOĞDU

 Evliliğe Hazırlanın!

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz