22.6 C
Istanbul, TR
Cuma, Tem 19, 2019
Genel

İlk Adımı Her Zaman Erkek mi Atmalı?

Lise çağları itibariyle hemen hemen herkesin başına gelmiştir, hoşlanırsınız bir tepki beklersiniz. Tepki gelmeden bir adım atıp atmama konusunda endişeler her zaman var olmuştur. Ancak, genelde ilk adım hep erkekten beklenmektedir. Doğru bir inanış mıdır bilinmez; ancak bayanların çekingenliğinden kaynaklı olarak ilk adımı genelde erkekler atmaktadır.

askta-ilk-adim.jpg

Adım Tek mi Atılmalı Yoksa Karşılıklı mı?

Eğer bir ilişkiye başlanmak isteniyorsa, iki yolunuz vardır. Ya karşınızdakinin düşünceleriniz sezdikten sonra harekete geçeceksiniz ya da hiçbir karşılık beklemeden duygularınızı açacaksınız. İkinci ihtimal biraz gözü karalık gerektirir. Ancak kaybedecek bir şey yok ki ortada, bu nedenle neden bekliyorsunuz.

Eğer birinden hoşlanıyorsanız bayan ya da erkek olmanızın pek bir önemi yoktur. İlişkilerde ilk adımı kim atmalı diye çekinen bayanların reddedilme düşüncesinden kaynaklı endişeleri ile, erkeklerin adım atmak için bekledikleri bir sinyale kadar geçen süre belki de filizlenecek ilişkinizden gitmektedir. Bu nedenle ilişkilerinizde zaman kaybına yer vermemeli, hoşlandığınız kişi ile durumu paylaşmalısınız.

erkek-ve-kadin-iliskisinde-ilk-adim.jpg

Peki Ama Nasıl?

İlişkide ilk adım nasıl atılır diye düşünüyorsanız, öncelikle bunun bir kaidesi olmadığını belirtelim. En doğru olan her zaman içinizden geldiği gibi davranmaktır. Bunu yaparken de damdan düşer gibi yapmamalı, öncelikle karşınızdakinin size karşı düşüncelerini öğrenmeye çalışmalı, ona yaklaşmalı ve sonrasında düşüncelerinizi paylaşmalısınız. Siz düşüncelerinizi paylaşınca, topu ona paslamış oluyorsunuz, artık karşınızdakinin tepkisini beklemelisiniz.

ilk-adimi-hangi-taraf-atmali.jpg

Halk arasında yaygın bir inanış vardır, ilk adımı kadın atarsa karşıdaki yanlış düşünür. Bu yüzden kadın ağırdan almalı diye empoze edilir hep kadınlara. Oysa ki kadınların gururu yada çekimserliği olduğu kadar erkeklerin de vardır. Bu nedenle içinizden geldiği gibi davranmanızda yarar vardır. Aksi takdirde çok geç olabilir bazı şeyler için.

Benzer Yazilar

Erkekleri Oldukça Çekici Yapan Hareketler

ERKEKLER KADINLARIN NERESİNDEN HOŞLANIR

Editor

Evliliklerde İletişimin Tıkandığı Anlar

Editor

Bir Erkek İçin ” Vazgeçilmez” Olmanın 5 Yolu

Editor

Sevgililer Günü Gelirken Bilmeniz Gerekenler

Editor

Erkeklerin Dayanılmaz Bulduğu 5 Kusur

Editor