Image default
Genel

İlk Birliktelikte Kadına Nasıl Yaklaşılmalı?

İlk Birliktelikte Kadına Nasıl Yaklaşılmalı?

Ülkemizde cinsel eğitimin yetersiz olması, pek çok kulaktan dolma yanlış bilgiye ve daha da büyüyen ve içinden çıkılmaz hale gelen sorunlar yumağına yol açmaktadır. Evliliklerin başlangıç çizgisi olarak da kabul edilebilecek gerdek gecesi, bilgisizlik veya yanlış bilgiler nedeniyle boşanmaya kadar giden sıkıntılara sıklıkla yol açmaktadır.

cinsel-egiitisizlik

 

İlk cinsel birliktelik iki taraf içinde stres kaynağıdır. Bu yoğun stres, erkeklerde nadiren de olsa sertleşme sorunlarına, kadınlarda ise sıklıkla vajinusmus gibi kasılma sıkıntılarına yol açabilmektedir. Özellikle eski yıllarda geniş aile ile birlikte yaşama ve çarşaf gösterme gibi cehalete bağlı ve çiftler üzerindeki baskıyı arttıran adetler, günümüzde yok denecek aza inmiştir.

cinsel-guven

Unutmamanız gereken en önemli şey, İlk cinsel birliktelik deneyiminizin bundan sonraki cinsel hayatınızı belirleyeceğidir. Bu nedenle aceleci davranmamanız, eşinizi rahat bir şekilde ilişkiye hazır hale getirmeniz, istemediği şeylere zorlamamanız önemlidir. Özellikle kadınlar için hayatlarındaki dönüm noktası olan bir olay olduğu unutulmamalıdır. Hele de evlilik gibi yorucu ve stresli bir süreçten çıkmışsanız bunu aklınızdan çıkarmamanız gerekmektedir.

fiziksel-temas

İlk cinsel birliktelik yaşanırken rahatlık en önemli olgudur. Sizin kafanızdaki düşünceler, sevdiğiniz pozisyonlar o an için önemini kaybetmeli, birlikte rahat edebileceğiniz şartları oluşturmalısınız. Yavaş ve sabırlı olmalı, eşinizin canını acıtarak onun seksten soğumasına neden olabilecek hatalardan kaçınmalısınız. Eşiniz rahatlayamıyorsa, gerekirse birleşme olayını ertelemeli ve daha müsait zamanda tekrar denemelisiniz. Bu sayede, eşiniz de kendisine verdiğiniz önemi daha iyi anlayacak ve daha sağlıklı bir ilişkiniz olacaktır.

En az ilk cinsel birliktelik kadar önemli olan bir başka olay da, birleşme sonrasıdır. Sizin ve eşiniz için bu kadar önemli bir olaydan sonra, eşinize sevginizi göstermeniz, sözlü ve fiziksel olarak temas kurmanız da eşinize kendini iyi hissettirecek ve güzel bir ilişkiye başlamış olacaksınız.

 

Benzer Yazilar

Ünlü Psikatristlerden Aşk Yorumları

Ahmet DOĞDU

Moto3 Yarışlarını Kazanan İlk Türk, Can Öncü Kimdir?

Editor

Erkek ve Sakal

Kadınların Hayran Olduğu 5 Ünlü İsim

Ahmet DOĞDU

Yeni İphone Ve Söylentileri

Editor

Kadınsız Erkekler Kitabı Üzerine

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz