Image default
FelsefErkek

İlk Buluşmada Bunları Yapmayın

İnsanlar yeni bir ilişkiye başlamak için gerçekleştirecekleri ilk buluşmalar için heyecanla hazırlanmakta ve en kusursuz halleriyle karşılarındakini etkileme içerisine girmenin yollarını aramaktadırlar. Hal böyle olunca ilk buluşmaların önemi daha da artmış ve insanlar bu buluşmalarda yapılmaması gereken hareketlerden kaçınmayı hedefler olmuşlardır. Peki nedir bu ilk buluşmada yapılmaması gerekenler ve ilk buluşma tüyoları?

ilk-bulusma.jpg

İlk Buluşmada Yapılmaması Gerekenler

1- Utangaç davranışlardan kaçınmanız gereklidir. Bu karşınızdakinde yanlış anlaşılacak düşüncelere sebebiyet verebilir.

2- İlk buluşmada yapılmayacak en önemli şeylerden birisi de yanınızda bir arkadaşınızı getirmektir. Zaten daha tanışma faslı yaşanmadığından biraz çekingenlik olacağından bir de farklı bir kişinin ortamda olması bu çekingenlik düzeyini arttırabilir.

3- Çok fazla aşırı öz güven davranışları sergilemek karşınızdaki kişiler de saygısız bir insan imajı oluşturabilir. Bu yüzden aşırı özgüven sergileyecek hareketlere girmemek gereklidir.

Ilk-Bulusmada-yapilmamasi-gerekenler.jpg

4- İlk buluşmanız eğer bir restaurantta gerçekleşecek ise menü seçimi oldukça önemlidir. Yiyeceğiniz yemeklere odaklanırken detayları kaçırabilir ya da rahat davranamayabilirsiniz. Bu bakımdan ilk buluşmalardaki yemeklerde rahat yenilemeyecek siparişlerden kaçınmalısınız. Bu yüzden ilk buluşmada ne yemeli konusu ayrı bir önem arz etmektedir.

5- Akıllı telefonlar günlük hayatımızın vazgeçilmez birer parçası haline gelmiş durumdalar. Artık herkes her an bu cihazlar ile internete girmekte ve sürekli bu cihazlarla uğraşır duruma olmaktadırlar. Bu da ister istemez kişiler arası iletişimde dikkat dağınıklığına sebebiyet vermektedir. Özellikle bir ilişki için yapılacak olan ilk buluşmada sürekli telefona odaklanmak hem karşınızdakine saygısızlık, hem de iletişimin sağlıklı yürümesine engeldir.

ilk_bulusmada_bunlari_yapmayin.jpg

6- Günümüzde insanlar hemen hemen her yerde siyasi konular ile ilgili konuşmaktadır. Bu da ister istemez kişiler arasında gerginlikler doğurmaktadır. Bir ilişki amaçlı ilk buluşmada siyasete girmek her zaman risklidir. Karşınızdakinin düşüncelerini net bilmeden onunla siyasi ve ideolojik konuşmalara girmek hem buluşmanın amacından sizi saptırabilir hem de kişilerin birbirinin genel özelliklerini tanıması gereken bu buluşmada bu tanıma işlemi perdelenmiş olabilir. O yüzden ilk buluşmada siyasete girmemek gereklidir. Bu bakımdan ilk buluşmada ne konuşulur için verilecek cevap çoktur ama ne konuşulmaz konusunun başında siyaset olmalıdır.

Benzer Yazilar

Erkekler Hakkında 7 Çarpıcı Gerçek

Ahmet DOĞDU

Bir Kadına Asla Söylenmeyecek 10 Şey

Ahmet DOĞDU

Uzun İlişki Arayan Erkeklerin Uzak Durması Gereken 5 Hata

Biten Bir İlişkiyi Atlamanın 10 Adımı

Erkeğin Aşık Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Ahmet DOĞDU

Burçlara Göre Erkeklerin Özellikleri

Yorum Yaz