Image default
FelsefErkek

ilk Buluşmada Mal Varlığını Söylemek

ilk buluşmaMal, mülk, para, pul konusundaki gerçek veya hayal ürünü durumlarından sürekli olarak söz eden insanlar tıpkı kendileri gibi olan insanlar dışındaki hemen herkes tarafından itici bulunur. Bu tutumun olumsuz karşılanması çeşitli sebeplere dayanır: Maddiyata aşırı derecede önem veren biri gibi görünebilirsiniz. Karşı tarafa ‘benimle beraber olursan sana neler neler alırım’ demek istediğiniz izlenimi verebilirsiniz ki cidden itici ve bazen de şiddetle ve en baştan reddedilmenize sebep olabilecek bir durumdur. Karşınızdaki kişi ekonomik olarak sizin içinde bulunduğunuz, belki de abarttığınız durumun çok altında şartlara sahipse bunu iyi bir çift olmanızın önünde bir engel olarak görebilir.
Devam edelim: Karşınızdaki kişi bir muhabbet konusu olarak parayı çok itici bulabilir. Görgüsüz biri olduğunuzu düşünebilir. Parasal durumunuzu bu kadar ısrarla vurgulamanız sizi değerli kılacak başka bir niteliğiniz olmadığı kanısına varmasına yol açabilir. Hatta sizin de buna inandığınızı düşünebilir. Sizinle salt cazip ekonomik şartlarınızdan ötürü yakınlık kurabilir ve bundan faydalanmak isteyebilir.
Ne iş yaptığınızı söylemeniz yanlış olmaz, bununla ilgili detay da verebilirsiniz ama ne kadar paranız ve/veya malınız olduğunu liste halinde yeni tanıştığınız birine sunmak genel olarak görgüsüzlük olarak kabul edilir ve öyledir de. Ne kadar şahane bir insan olduğunuzu düşündürdüğünüzü sanırken ne kadar çekilmez ve burnu büyük bir insan olduğunuzu düşündürüyor olabilirsiniz. En iyisi bu riski hiç göze almamaktır.

Benzer Yazilar

 Evliliğe Hazırlanın!

Ahmet DOĞDU

Cicim Ayları Hiç Bitmesin

Ahmet DOĞDU

Erkekler Kız Arkadaşlarını Neden Kıskanır?

Ahmet DOĞDU

Erkekler Ne Zaman Olgunlaşır?

Editor

Kariyer Hedefinizde Yol Gösterici Püf Noktalar

Ahmet DOĞDU

Kadınların En Çok Söylediği Beyaz Yalanlar

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz