24.1 C
Istanbul, TR
Pazar, Haz 23, 2019
FelsefErkek

ilk Buluşmanın Önemi

ilk buluşmaKişiler hangi yaş grubunda olursa olsun bir ilişki kurmak umudu ve niyetiyle karşı cinsle yapılacak ilk buluşma heyecan verici, tedirgin edicidir. İnsan iyi görünmek, etkilemek, hoşa gitmek ister. Görünüşünde ve davranışında var olduğuna inandığı olumsuz tarafları gölgelemek veya saklamak ister. Bir tarafıyla buluşma zamanının çabucak gelmesini, bir tarafıyla da her türlü hazırlık için biraz daha zamanı olmasını ister. Bazen ilk olarak söyleyeceği şeyleri planlar ve planladığı her sözü de sıradan veya aptalca bulur. Kimi zaman hiçbir kıyafetini yakıştıramaz veya en çok yakıştırdığı kıyafetinin kirli sepetinde olduğunu fark eder. Tabii ki onu temizleyecek kadar zaman da yoktur.
İlk buluşmanın uyandırdığı bu duygular da, ona verilen önem de doğaldır. Karşı tarafın da bizimkilere benzer duygular içinde olması kuvvetle muhtemeldir; bunu düşünerek heyecanınızı bastırmaya çalışmalısınız. Yalnız değilsiniz; siz ne durumdaysanız tanışacağınız kişi de az bir farkla aynı durumdadır.
Temiz olmak, iç bayıltmadan güzel kokmak, uyumlu giyinmek dikkat edilmesi gereken konulardır tabii ki. Buluşmak için de fazla gürültülü olmayan, şık, temiz bir yer seçmek doğru olur. Konuşurken doğal olmaya çalışın. İnançlarınızı ve görüşlerinizi sergilemeyi daha sonraki zamanlara bırakın; daha tarafsız ve genel konular daha uygun olur. Bazı sıra dışı düşünceleriniz belki zaman içinde kabul görecektir ama bunlara hazır olmayan veya sizinkinden daha geleneksel bir yapısı olan bir insanın yüreğine indirebilir.

Benzer Yazilar

İlk Buluşmada Onu Şaşırtmanın Yolları

Editor

Ünlü Kadınlar Türk Erkekleri Hakkında Ne Düşünüyor

Editor

Romantik Bir İlişki İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kaybetmeye Mahkum Erkeklerin Tipik Özellikleri

İnternet Aşkları Gerçek mi?

Aşkın Tartısı Yoktur

Editor