Image default
Vajinalog + 18

İlk Gece Korkusuyla Nasıl Başa Çıkılır?

Sevdiğiniz insanla evlendiğiniz gün hiç şüphesizdir ki insan için en mutlu gündür. Fakat ilk ilişki korkusu bu heyecan ve mutluluğun önüne geçebilmektedir. Erkekler sevdiği ve arzuladığı insanla dünya evine girerken böyle bir konuda huzursuzluğun önüne geçmek ve ilk gece korkusunu yenmek için bazı yöntemleri uygulayabilir.

Bilgi Eksikliğini Gidermek Gerekmektedir

Birçok kişi ilişki esnasında yapılması ya da yapılmaması gerekenlerle alakalı tecrübesiz ve bilgisizlikten dolayı ilk gece korkusunu yenememekte ve bu korkuyu yaşamaktadır. Özellikle aile terbiye ve yetiştirme kavramında bu tarz konular hoş görülmüyor ise bu korku içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Tüm bunları önlemek için tecrübe edinilmese dahi konu hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. O gece hangi hareketlerin yapılıp hangi hareketlerin yapılmayacağı konusunda önemli püf noktaları öğrenerek erkeklerin hem kendilerini hem de karşı cinslerini rahatlatmaları daha kolay olacaktır.

ilk-gece-korkusu-nedir

Heyecan Kontrolü Yapılmalı

Yıllardır beklenen o muhteşem günün heyecanı anlatılmakla bitmez. Fakat özellikle erkeklerin bu heyecanın bir felakete dönüşmemesi adına bir yerde dur demesi gerekmektedir. Fazla heyecan kimi zaman hem erkek hem de kadınların ilişkide karşı tarafı hissedememesine, odaklanma problemlerine ve haz alamama gibi birçok sıkıntıya yol açabilmektedir. Tüm bunlardan dolayı ilk gece korkusunu yenebilme adına erkek heyecanına yenik düşmeyerek kontrolü ele almalıdır.

ilk-gece-korkusu

Acı Çekme Korkusu Önlenmelidir

İlişki esnasında acı çekme ya da çektirme korkusu o gecenin tüm güzelliğini bozacaktır. Tamamen karşılıklı saygı, sevgi ve hoşgörü içerisinde gerçekleşmesi gereken o gecenin kâbusa dönüşmemesi adına erkeğe büyük bir görev düşmektedir. Karşı tarafı incitmeden, sabırla ve sevgiyle yapılacak her eylem ilk gece korkusunu önleyecektir.

 

Benzer Yazilar

Adriana Lima

Ahmet DOĞDU

Mastürbasyonla İlgili Bilinmeyenler

Editor

Erkekler’de Bazı Nedenlerden Dolayı Cinsellikten Soğuyabilir.

Editor

Barbara Palvin

Ahmet DOĞDU

Yoga Yapmayan Erkek Kalmayacak Vol.1

Ahmet DOĞDU

Cinsel Yaşamı İyileştirmeye Yönelik Öneriler

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz