Image default
Erkek Moda

İLK GÖRÜŞTE ÇEKİCİLİK NASIL YARATILIR?

Genel kanının aksine çekicilik sadece doğuştan gelen bir özellik değil. Etrafınızda “karizmatik”, “sevimli” ya da “çekici” olarak adlandırılan çoğu erkeğin klasik yakışıklı tanımına uymadığını fark etmişsinizdir. Çünkü “yakışıklı” ve “çekici” olmak arasında ciddi bir fark var.

Ne kadar yakışıklı olursa olsun etrafındaki bütün kadınları kendinden hızla uzaklaştıran erkekler olduğu gibi ortalama olarak adlandırılacak bir fiziğe sahip olduğu halde “şeytan tüyü var” dedirtecek kadar çekici ve sevimli erkekler de var. Peki, bu nasıl oluyor? Bir kadını daha ilk görüşte etkileyen erkekler bunu nasıl beceriyor? Çekici görünmek için sırlar varsa bunlar nedir? Şimdi size bu soruların cevaplarını sıralayacağız.

Basit ama son derece önemli birkaç madde ile ilk görüşte karşı cinsi etkilemek, çekici bir ilk izlenim yaratarak sosyal çevrenizi geliştirmek kısaca “daha çekici olmak için” aşağıdaki ipuçlarını hatırlayın.

1. HER GÜN DUŞ ALIN

Kişisel temizliğin çekicilik üzerinde ne kadar büyük bir etkisi olduğuna inanamazsınız. Listenin bu ilk maddesi sadece etrafınızdaki insanların sizi daha çekici bulmasını sağlamaz, sabahları alacağınız kısa bir duş kendinizi gün boyu daha rahat hissetmenizi sağlar. Haydi beyler, üşenmek yok, bahane yok. Her sabah duş alıyoruz.

2. DEODORANT KULLANIN

 Her gün duş alıyorsunuz, ilk madde tamam. Yine de her sabah koltuk altınız için bir deodorant kullanın. Seçeceğiniz deodorantın antiperspirant yani terlemeyi önleyenlerden olmasına dikkat edin. Önemli bir hatırlatma, deodorantı mutlaka sabah aldığınız duştan sonra, temiz cildinize sıkın. Yani duş maddesini pas geçip deodoranta güvenmek işe yaramaz… İlk görüşte çekici olmak için temiz bir vücut kokusu şart.

3. DİŞLER… AH O DİŞLER

Sıcak bir gülümsemenin açamayacağı çok az kapı vardır. Ne kadar yakışıklı olduğunuz fark etmez, sarı, lekeli ya da çürük dişlerin sergilendiği bir gülümseme ilk görüşte çekici olmayı bırakın çekicilik şansınızı tamamen yok edebilir. Yılda en az 2 kez bir dişçiyi mutlaka ziyaret edin ve kontrolün yanı sıra diş temizliğinizi de profesyonel olarak yaptırın. En az günde 2 kez olmak üzere dişlerinizi iyi bir fırça kullanarak fırçalayın. Diş fırçanızı düzenli aralıklarla değiştirmeyi ihmal etmeyin ve lütfen diş ipi kullanmayı öğrenin.

4. CİLT BAKIMINA ÖZEN GÖSTERİN

 Sabah akşam yüzünüzü mutlaka yıkayın. Erkeklerin doğal olarak yüksek olan testosteron oranı ciltlerinin kadınlardan daha çok yağlanmasına neden olur. Doğru temizlenmezse bu cildinizde sivilce ve leke oluşumuna yol açar. Çekici görünmek istiyorsanız sivilceli ve yağlı bir yüz size yardımcı olmaz. Basit ve kullanımı kolay bir yüz temizleme ürünü seçin (yüz temizleme jeli ya da cilt bakımına uygun bir sabun bile olabilir) ve yüzünüzü sabah ve akşam mutlaka bununla yıkayın.

5. TEMİZ ve KISA TIRNAKLAR

İlk izlenimde çekici görünmek için temiz ve kısa kesilmiş tırnakların ne kadar önemli olduğunu çoğu erkek unutur. Tanıştığınız kadınların yüzünüzden sonra ilk baktığı yerlerden biri de elleriniz olacaktır. Tırnaklarınızı uzama hızına göre haftada en az 1 kez kesin. Bunu sabah yapacağınız duştan sonra yaparsanız hem yumuşamış tırnaklarınızı düzgün şekilde kesmek daha da kolay olur.

6. VÜCUT TİPİNİZE UYGUN GİYİNİN

Vücut tipinize uygun ve içinde rahat hissedeceğiniz kesimde kıyafetleri tercih edin. Vücut tipiniz uygun değilse skinny kot pantolonlardan uzak durun, çok dar ya da çok bol tişört ve gömlekler giymeyin. Ayakkabılarınız her zaman yeni görünmeyebilir ama sabahları sadece 10 saniyenizi ayırarak temiz görünmelerini sağlayabilirsiniz. Kıyafet alışverişlerinde her zaman “az ama kaliteli” seçimler yapmaya özen gösterin. 10 tane ucuz gömlek yerine 5 tane gerçekten kaliteli kumaşın kullanıldığı, iyi marka gömleklere yatırım yapın.

Benzer Yazilar

Neden Giyiminizde Renk Uyumuna Dikkat Etmelisiniz?

Ahmet DOĞDU

Erkek Dövmesinde 2018 Trendleri

2016 Deri Mont Modelleri

Ahmet DOĞDU

Doğru Giyinmek İsteyen Erkekler Buraya!

Editor

Uzun Boyle Erkekler için Birbirinden Şık Ceketler

Ahmet DOĞDU

Seiko Star Wars

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz