Image default
FelsefErkek

İnternet Aşkları Gerçek mi?

İnternet hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş durumdadır. Hal böyle olunca alışverişten bankacılık işlemlerine, sağlıktan firma icraatlarına, günde binlerce paylaşım yapılan sosyal medya mecralarından eğitim faaliyetlerine kadar birçok iş ve işlemde internet kullanılır olmuştur. Bu kadar sık hayatın içinde olan internetin, ilişkilerin dışında olması doğal olarak düşünülmemektedir. Her şey de olduğu gibi kadın erkek ilişkilerinde de internet kullanılır olmuş, kişiler internet vasıtasıyla yeni ilişkilere başlar olmuşlardır. Peki bu sanal ilanı aşklar ne kadar gerçektir ve sanal aşk gerçek olabilir mi?

sanal-asklar-ne-kadar-gercek-olabilir.jpg

Aşktan Ne Anladığına Bağlı

Uzmanlara göre insanlar hiç göremedikleri birine de aşık olabilirler. Çünkü aşk biraz hayal gücüyle ilgili bir durumdur. Bir ressama, futbolcuya, yazara, müzisyene ya da hiç görmediği bir erkeğin ya da kadının zekasına da aşık olabilir insan. Tabi ki bu birazda insanın sanal aşk nedir sorusundan ne anladığıyla ilgilidir. Burada çok ama çok önemli olan konu dürüstlüktür. Eğer karşınızdaki size kendini olduğu gibi anlatmış ve siz de zamanla ona aşık olmuşsanız tabi ki internette olan bu aşk gerçek bir aşk sayılır. Ancak sanal alemde insanlar kendilerini olduklarından farklı gösterebilirler. En az bir yabancı dil bildiğini söyleyen insanlar, okumadığı üniversite bölümlerini yazanlar, çok fazla kitap okuyanlar, durumları bu olmadığı halde böyle gösterenler oldukça fazladır. Böyle kişilere de aşık olma riski vardır. O zaman o aşk gerçek aşk olmaktan çıkar çünkü kişi gerçek değildir.

internetten-yasanan-asklar-asktan-ne-anladiginiza-baglidir.jpg

Yeni Bir Alışkanlık; Her Şeyin Kolayına Kaçmak

İnternet ile bilgiye ulaşma çok kolaylaşınca bu bizlerde yeni bir alışkanlık oluşturdu. her şeyin kolayına kaçmak. Normal hayatın somut olayları, insanları, onların istekleri ve yaşanan sorunlar bizleri kolay ilişkilere sürükledi. Dikkat edilmesi gereken diğer bir konu da farklı şehirlerde olup da sanal alemden tanışıp aşk yaşayanlar arasında aldatma oranlarının fazla olduğu gözlemlenmiştir. Çünkü bu ilişkilerde kontrol mekanizması çok azdır. Ve hayat başarısız sanalda aşk hikayeleri ile doludur.

hayat-basarisiz-sanal-asklarla-doludur.jpg

Benzer Yazilar

Kız Babası

Ahmet DOĞDU

DÜNYA BAYAN BiLEK GÜREŞi ŞAMPiYONU DENiZ COŞKUN iLE RÖPORTAJ

Ahmet DOĞDU

Kariyer Hedefinizde Yol Gösterici Püf Noktalar

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Ayakları Neden Kokar

Ahmet DOĞDU

Kadınlara Hediye Etmeniz Gereken 10 Kitap

Ahmet DOĞDU

Erkek Burcu

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz